Kariyo: “Darbe girişimi perakende satışlarını etkilemedi”

0
921
Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo, darbe girişiminin perakende satışlarını önemli ölçüde etkilemediğini söyledi.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo, darbe girişiminin perakende satışlarını önemli ölçüde etkilemediğini söyledi. Kariyo, “Pazar günü dükkanların çoğu açıktı. Ağırlığı hazır giyim satışı olmak üzere, normal bir alışveriş gününün Türkiye ortalaması olarak yüzde 85-90’ına ulaşıldı.” dedi.

Sivil toplum örgütlerinin darbe karşıtı açıklamasının okunduğu basın toplantısında Kariyo, “Cumartesi günü perakendeciler ve alışveriş merkezleri (AVM) olarak hemen hemen bütün perakende satış noktalarının ve AVM’lerin açılması noktasında çok büyük çaba gösterdik. Pazar günü ise bunun yüzde 100’e yakın olduğunu söyleyebilirim.” şeklinde konuştu. “Tüketici güveni açısından elimizde çok önemli bir veri var.” diyen Kariyo, ayrıca şunları paylaştı:

“Pazar günü, ağırlığı hazır giyim olmak üzere, normal bir alışveriş gününün Türkiye ortalaması yüzde 85-90’ına ulaşmıştı. Çok somut ve bütün Türkiye’ye yönelik bir rakam bu. Tüketici güveni açısından aslında normale çok yakın bir noktada olduğumuzu net olarak ifade ediyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz