Aydın’da Zeytinyağı Kalite Yarışması

0
6810
Aydın’da Zeytinyağı Kalite Yarışması

23-26 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 8. Aydın Uluslararası Tarım Gıda ve Hayvancılık fuarında Aydın Ticaret Borsası tarafından Zeytinyağı Kalite Yarışması düzenleniyor.

Bu yıl 23 – 26 Ocak 2020 tarihleri arasında S.S. 46 Nolu Aydın Pamuk Tarım Satış Kooperatifi deposunda gerçekleştirilecek olan 8. Aydın Uluslararası Tarım Gıda ve Hayvancılık fuarında Aydın Ticaret Borsası tarafından Zeytinyağı Kalite yarışması düzenleneceği bildirildi.

Yarışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Uluslararası Zeytin Konseyinden (International Olive Council/IOC) akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli uzmanları tarafından, natürel sızma hafif ve güçlü kategorisinde zeytinyağı duyusal analiz yarışması düzenleneceğini kaydetti.

Yarışmaya katılım sağlamak isteyenlerin 22 Ocak Çarşamba günü saat 16.00’ya kadar 2 adet 500 ml’lik zeytinyağı numuneleri ile Aydın Ticaret Borsası’na başvuru kayıtlarını oluşturmaları gerektiğini söyleyen Çondur; numune zeytinyağlarının, 25 Ocak Cumartesi günü fuar alanında 8 kişilik tadım ekibi tarafından 11.00 ile 13.00 saatleri arasında değerlendirileceğini belirtti. Çondur, aynı gün saat 14.00’de sonuçların açıklanarak, yarışma sonucunda duyusal tadım kriterlerine göre oluşturulacak natürel sızma hafif ve güçlü kategorisinde 2 altın 2 gümüş ve 2 bronz dalında kazanan yarışmacıların ödüllendirileceğini de sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here