12.9 C
Ankara
Perşembe, Mayıs 5, 2022

Tarım

“Arı varsa hayat var!”

“Arı varsa hayat var!”

Gürer: “İktidar, yerli üreticiye vermediğini yine yabancı üreticiye verecek”

Gürer: “İktidar, yerli üreticiye vermediğini yine yabancı üreticiye verecek”

Çeltik tohumu toprakla buluştu

Çankırı’da yaklaşık 35 bin dekarlık alanda çeltik ekimleri yapıldı.

”Pamukkale’de kekik tarlaları yok ediliyor”

CHP'li Gülizar Biçer Karaca, ''Denizli-Pamukkale’de otoyol yapacağız denilerek hukuksuzca ağaçlar kesiliyor, orman talanı yapılıyor, doğal kekik tarlaları yok ediliyor'' dedi.

Ekonomi-güven ilişkisi üzerine

"Güven" kelimesi, özellikle Amerika ile yaşadığımız "rahip Brunson" krizi ile tetiklenen son ekonomik krizin başladığı, Covid 19'un da üzerine tuz-biber ektiği yılların en çok duyulan kelimesi. Bu süreçte yönetenlerimiz sıkça "kendilerine güvenmemizi" istediler, istemeye de devam ediyorlar.

Pandemide belediyeler tarımsal üretime yöneldi

Antalya’da belediyeler pandemi sürecinde tarımsal üretimin önemine dikkat çekmek amacıyla atıl bulunan belediye arazilerine mısır ve buğday ekimine yöneldi.

“Türk Çiftçisi Don Kişot gibi”

Dünya Çiftçiler Günü’nde düzenlenen “Söz Çiftçide” başlıklı online toplantıda konuşan zeytin ve muz üreticisi Zafer Tan, Türk çiftçisini yel değirmenleriyle savaşan Don Kişot’a benzetti. Tan, “Don Kişot yel değirmeniyle tek başına savaştı, bizim çiftçimiz de Don Kişot gibi tek başına mücadele ediyor, sahipsiz” dedi.

Dünya Çiftçiler Günü’nde Deva Partisinden 9 öneri

İktidarın kendi beceriksizliğinin ağır faturasını terörist ilan ettiği çiftçiye, halciye, depocuya kestiğini vurgulayan DEVA Partisi Sektörel Politikalar Başkanı Birol Aydemir, partisinin çiftçiye nefes aldıracak politikalarını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, organik sıvı gübre üretti

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınmaya destek vermek ve toprak verimliliğini artırmak amacıyla bir ilke daha imza atarak sıvı gübre üretti.

Kahveci: “Çiftçilerimize kazanç odaklı bir model sunacağız”

İyi Parti Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci, çiftçileri girişimci olarak gördüklerini ve onlara “kazanç odaklı bir model” sunacaklarını belirtti.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img