‘Yıldız Holding'in 10 banka ile kredilerinin yapılandırılması için görüştüğü’ haberi üzerine Ülker Bisküvi, Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) açıklama gönderdi.

Ülker Bisküvi, basında çıkan ‘Yıldız Holding Borç yapılandırması’ haberlerine ilişkin KAP’a açıklama yolladı. Ülker Bisküvi, şirket ve iştiraklerinin 2017 yılı 12 aylık sonuçlarına göre Türkiye bazlı üretim, satış ve ihracat rakamlarının rekor büyümeye ulaştığını açıkladı.

Bloomberg tarafından servis edilen ‘Yıldız Holding’in 10 banka ile kredilerinin yapılandırılması için görüştüğü’ haberi üzerine Ülker Bisküvi, Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) açıklama gönderdi. Şirketin, borçluluk oranlarının uluslararası standartlara oranla düşük düzeyde olduğu vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ülker Bisküvi A.Ş. ve iştiraklerinin Vergi Usul Kanunu’na (VUK) göre hazırlanmış 2017 12 aylık sonuçlarına göre Türkiye bazlı üretim, satış ve ihracat rakamları rekor büyümeye ulaşmıştır. Ülker Bisküvi A.Ş.’nin Net Satışları 2016 yılına oranla yüzde 14 artarken net karı bir önceki yıla oranla yüzde 39 artmıştır.  Şirketimizin kuvvetli bir mali yapısı olup borçluluk oranları uluslararası standartlara oranla düşük düzeydedir.

Bu ilk değerlendirmelere göre Ülker Bisküvi A.Ş’nin 2017 yıl sonu konsolide mali performansının piyasa beklentileri üzerinde gerçekleşeceğini öngörüyoruz.”

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER