MÜSAD’tan açlıkla mücadeleye destek!

0
654
MÜSAD’tan açlıkla mücadeleye destek!

Türkiye makarna sektörünün önde gelen firmalarını çatısı altında toplayan Makarna Üreticileri ve Sanayicileri Derneği (MÜSAD), 25 Ekim Dünya Makarna Günü etkinlikleri kapsamında 100 ton makarna bağışı yaptı.

25 Ekim Dünya Makarna Günü etkinlikleri kapsamında, Uluslararası Makarna Örgütü’nün (IPO) önderlik ettiği “Makarnanın Gücü” organizasyonuyla, dünya genelinde açlıkla savaşan hayır kurumlarına 3 milyon tabaktan fazla makarna bağışlandı. Türkiye makarna sektörünün önde gelen firmalarını çatısı altında toplayan Makarna Üreticileri ve Sanayicileri Derneği (MÜSAD), organizasyon kapsamında 100 ton makarna bağışı yaptı.

Makarna Üreticileri ve Sanayicileri Derneği (MÜSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Uysallı

BM rakamlarına göre, 2016 yılında dünya genelinde 815 milyon insanın açlık çektiğine işaret eden MÜSAD Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Uysallı, IPO önderliğinde yürütülen girişimin, dünya makarna üreticilerinin sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerinin güzel bir örneği olduğunu söyledi. Uysallı, “Makarna erişilebilir olmasının yanı sıra, zengin besin içeriğiyle de son derece besleyici bir gıda. MÜSAD üyesi firmalarımız, üyesi olduğumuz IPO’nun ‘Makarnanın Gücü’ adıyla yıl boyunca sürdürdüğü organizasyona yaklaşık 100 ton makarna bağışıyla destek verdiler. Böylece MÜSAD, Birleşmiş Milletler’ in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri arasında en önemli başlıklardan birisi olan açlığın sıfırlanması çabalarına önemli bir katkı yapmış oldu” dedi.

Dünya genelinde 3 milyon tabaktan fazla makarna bağışlandı

Etkinlikler kapsamında, dünya makarna üreticilerini çatısı altında toplayan IPO önderliğinde “Makarnanın Gücü” adıyla yıl boyunca yürütülen organizasyonun sonuçları da paylaşılacak. Makarnanın açlıkla mücadeledeki önemine dikkat çekildiği organizasyon ile dünya çapında açlıkla mücadele eden hayır kurumlarına 3 milyon tabaktan fazla makarna bağışlandı.

Yıl boyunca gerçekleştirilen “Makarnanın Gücü” adlı girişime ilişkin açıklamalarda bulunan IPO Başkanı Paolo Barilla, bir İtalyan geleneği olarak tanınan makarnanın dünya mutfağı açısından önemine değinerek, lezzetli ve besleyici bir yiyecek olmasının yanında gezegenimize saygılı, çevre dostu bir gıda olduğunu kaydetti.

Dünya Makarna Günü, dünyanın ekonomik, sağlıklı ve lezzetli yemeklerle beslenmesine olanak sağlayan makarnanın önemini vurgulamak amacıyla 1998 yılından bu yana her yıl 25 Ekim’de düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

Uluslararası Makarna Örgütü (International Pasta Organization – IPO) tarafından bu yıl Brezilya’nın Sao Paolo kentinde gerçekleştirilecek Dünya Makarna Günü etkinliklerinde, Makarna Üreticileri ve Sanayicileri Derneği’ni (MÜSAD), Yönetim Kurulu Üyesi Murat Bozkurt temsil edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz