0 C
Ankara
Perşembe, Ocak 28, 2021

makarna

Barilla’dan çalışanlarına 11 milyon Euro

Barilla, dünya genelindeki tüm çalışanlarına pandemi sürecinde gösterdikleri üstün gayret için toplam 11 milyon Euro dağıtarak teşekkür ediyor.

Pakdemirli: “Efendim ‘Buğday ithal ettin’… İthal ettin de fabrikalar çalışıyor.”

Türkiye'nin tarım ve gıda ürünlerinde ihracatçı ve ithalatçı olduğunun hep konuşulduğunu belirten Pakdemirli, “Efendim 'Buğday ithal ettin'... İthal ettin de fabrikalar çalışıyor. Buğday ithal ettin, un yaptın, makarna yaptın. Unda dünyada birinci, makarnada dünyada ikinciyiz.” dedi.

Dünya Makarna Günü’ne özel lezzet dolu tarifler

Gastronometro’nun şefleri 25 Ekim Dünya Makarna Günü’ne özel lezzet dolu makarna tariflerini paylaştı.

BİSAM: Asgari ücret gıda harcamasına bile yetmiyor

Birleşik Metal İş Sendikası Sınıf Araştırmaları Merkezi (BİSAM) Temmuz 2020’de dört kişilik bir ailenin sağlıklı beslenmesi için aylık yapması gereken harcama tutarının 2 bin 385 TL olduğunu açıkladı. Bu harcama tutarının sadece gıda için yapılması gereken minimum tutar olduğu ifade edilen açıklamada, asgari ücretin gıda harcamasına bile yetmediği vurgulandı.

Egeli ihracatçıların her 100 dolarlık ihracatının 45 doları tarımdan geldi

Covid-19 salgını Nisan ayında ihracata büyük darbe vururken Ege İhracatçı Birlikleri, Nisan ayında tarım ürünleri ihracatıyla ayakta kaldı.

Maya satışlarındaki büyüme devam ediyor

Ipsos Hane Tüketim Paneli verilerine göre, koronavirüs salgını açıklamasının yapıldığı ilk hafta sonrası hane içi tüketimde en çok büyüyen kategorilerden maya, hala ilk haftaya göre büyümesini sürdürüyor. Kolonya ve makarna ise haftalardır daralıyor, ilk tepki alımı devam etmiyor. Sirke, un ve salça ise büyüme hızı azalan kategoriler olarak görülüyor.

Koronavirüs günlerinde en çok satan ürünler: Makarna, un, bakliyat

Korona virüs salgının ülkemizi etkilemeye başladığı Mart ayının başından beri halkın alışveriş ve tüketim alışkanlıklarında farklılıklar ortaya çıktığını söyleyen TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, Son bir ay içinde temel gıda kategorisinde en çok satan ürünlerin; sırasıyla, makarna, un ve bakliyat ürünleri olduğunu açıkladı.

Evde uzun süre saklanabilen gıdalar

Koronavirüs salgını yarattığı sağlık sorunlarının yanı sıra beslenme ve besin ürünlerini temin etme alışkanlıklarımızı da değiştiriyor. Özellikle dışarıya daha az çıkma ya da çıkamama durumu, evlerde uzun süre saklanabilen gıdaların temin edilmesini beraberinde getiriyor.

Bakan Pakdemirli’den buğday dış ticareti açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin kendi ihtiyacını karşılayacak buğday üretimi gerçekleştirdiğini belirterek, "Son 17 yılda buğday ticaretinden ülke ekonomisine 12,5 milyar dolarlık katkı sağlandı." dedi.

Besinleri doğru pişirin!

Sağlıklı beslenmek için besinlerin saklanma ve pişirme yöntemlerinin de çok önemli olduğunu kaçımız biliyor?
- Advertisement -

Latest News

Zeytin ve zeytinyağı ihracatçısı hedef büyüttü ancak halen çözülmesi gereken sorunlar var

İhracatçının hedefi; zeytinyağı ve sofralık zeytin ihracatında ambalajlı ürün ihracatını arttırmak ve 2025’te 1.5 milyar dolar dövizi ülkemize kazandıracak konuma gelmek. Ancak hem üretici hem de ihracatçı, devletten hem sorunların çözümü konusunda adım atılmasını hem de sektöre daha fazla destek verilmesini bekliyor.
- Advertisement -