Şeflerin yüzde 30’u çeşni kullanıyor

0
1171
Türkiye’de şeflerin çeşni kullanım alışkanlığı ağırlıklı olarak sebzeli çeşniden geliyor. Sebzeli çeşni, Türkiye’de en yaygın körili tavuk, köfte ve patlıcan yemeklerine giriyor. Takibinde ise sebze yemekleri geliyor.

Knorr tarafından gerçekleştirilen Baharat ve Çeşni Kullanım Alışkanlıkları Araştırması sonuçlarına göre Türkiye’de şeflerin yüzde 30’u yemeklerini lezzetlendirmek için baharat, ot ve çeşni kombinasyonlarını kullanıyor.

Unilever Food Solutions marka portföyünde yer alan Knorr, şeflerin baharat kullanma alışkanlıkları üzerine bir araştırma gerçekleştirdi. TNS Araştırma şirketi ile gerçekleştirilen çalışmanın sonuncunda, şeflerin yemeklerini lezzetlendirmek için baharat, ot ve çeşni kombinasyonlarını kullandıkları ortaya çıktı.

Türkiye’de şeflerin yüzde 30’unun çeşni kullandığı ortaya çıkan araştırmaya göre en yüksek kullanımın restoranlarda olduğu göze çarpıyor.

Türkiye’de şeflerin çeşni kullanım alışkanlığı ise ağırlıklı olarak sebzeli çeşniden geliyor. Sebzeli çeşni, Türkiye’de en yaygın körili tavuk, köfte ve patlıcan yemeklerine giriyor. Takibinde ise sebze yemekleri geliyor.

UFS_KnorrChefsSebzeliCesniŞefler, çeşnileri hızlı, pratik ve yemeklerde aradıkları lezzeti yakalamalarına yardımcı olduğu için tercih ediyor.

Unilever Food Solutions’dan araştırma sonuçlarına ilişkin yapılan açıklamada, şeflerin tercihleri doğrultusunda Knorr Sebzeli Çeşni’nin reçetesinin yenilendiği ve Knorr Chef’s Sebzeli Çeşni ve Knorr Tavuk Çeşnisi’nin yeni üyeler olarak Knorr Çeşni Ailesine katıldığı belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz