Yemek Stilisti ve Gastronomi Danışmanı Aydan Üstkanat iki ödül birden kazandı.

Yemek Stilisti ve Gastronomi Danışmanı Aydan Üstkanat, Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödülleri kapsamında “En İyi Gurme ve Yazar” seçilirken, Ateşbaz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Ödülleri kapsamında da “UN” kitabı ile “Araştırma / İnceleme / Kitaplar” dalında ödüle layık görüldü.

TÜRES’in düzenlediği yarışmada altı yemek yazarı arasından beş yüz bini aşkın katılımcının oylarıyla birinci seçilen Aydan Üstkanat, bir kez daha, “Un’u hayatınızdan çıkarın!” diyenlere karşı tüketiciye un meselesinin temelini anlatmanın önemine vurgu yaptı.

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi ve Anadolu Halk Mutfağı Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Ateşbaz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri” töreninde ise Üstkanat’a ödülünü takdim eden Anadolu Mutfakları Derneği Başkanı Adnan Şahin, “Özellikle son dönem una yapılan karamalara karşın Üstkanat; ‘UN’ kitabını çıkardı, bunu herkes yapamazdı. Anadolu’nun en özel unlu tariflerine yer vererek onları tekrar hatırlatmış oldu.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın