21.2 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

tüketici

Temiz gıdanın peşinde

Temiz gıdaya ulaşma arayışı, kentlerdeki gıda topluluklarının sayısını ve gönüllü sayısını arttırdı.

Ticaret Bakanlığı, sosyal medya etkileyicileri (Influencer) için kılavuz yayımladı

Sosyal medya etkileyicileri (Influencer), bir mal veya hizmete ilişkin ilgili mevzuata aykırı olacak şekilde sağlık beyanında, nesnel, ölçülebilir, sayısal verilere dayanmayan, ispatı mümkün olmayan bilimsel araştırma ve test sonuçları hakkında iddialarda bulunamayacak.

Çiftçiler Sendikası: 17 günlük tam kapanma market zincirlerine hizmet ediyor!

Hükümetin, aldığı kararlarla, gıdanın kontrolünün şirketlerin eline geçmesini sağladığını söyleyen Çiftçiler Sendikası’na göre, tarım ve gıdanın kontrolünü sağlayan zincirin son halkası, yani pazarlanması da sadece market zincirlere yani şirketlere teslim edildi.

Ramazanda Gıda Güvenliği

Ramazanda Gıda Güvenliği

Yılın seçilmiş ürünleri açıklandı

Türkiye dahil 45 ülkede düzenlenen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamında Türk tüketicilerinin oylarıyla belirlenen “Yılın Ürünleri”, oyuncu Efe Tunçer’in sunduğu ödül töreniyle açıklandı.

İMBATKOOP Başkanı Erdem Ak: “Kooperatifler kötü gün dostudur.”

İzmir-Karşıyaka’daki yeni satış merkezine taşınan S.S. İmbat Üretim ve Tüketim Kooperatifi (İMBATKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ak, toplumun kendi sorunlarına kendi çözümlerini, bir ‘taban örgütlenmesi’ olan kooperatifler yoluyla bulabileceğini belirtti.

Tarım ve Gıda Fiyatlarının Oldukça Popüler Değerlendirmesi

Tarım ve gıda ürünlerinde fiyat oluşumu çok sayıda değişkenin etkisinde gerçekleşir. Bunların her birinin ürün fiyatı üzerinde ciddi etkisi olabilir. Bunun yanında, her bir tarım ve gıda ürünü için fiyat oluşumu farklı süreçler göstermektedir.

Tüketici hakkını artık cep telefonundan arıyor

Ticaret Bakanlığınca AB desteği ile geliştirilen ve cep telefondan tüketici şikayetine imkan sağlayan, Mobil Tüketici Uygulamasına şimdiye dek 1.205 başvuru geldi. Bu şikayetlerin yaklaşık yarısı çözüme kavuşturulurken, en fazla şikayet perakende ticaret sektöründen oldu.

TÜKODER: “Türkiye’nin yıllardır değişmeyen vergi rekortmenleri tüketicilerdir”

TÜKODER: “Türkiye’nin yıllardır değişmeyen vergi rekortmenleri tüketicilerdir”

Tüketicilere ambalaj aldatmacası uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, kent genelinde yaptıkları denetimlerde darası alınmadan satışa sunulan paketli ürünler ile sabit gramajlı paketli ürünlerde aldatıcı uygulamalar yapıldığını belirterek, tüketicileri uyardı.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img