-5 C
Ankara
Cuma, Ocak 22, 2021

Sevgililer Günü

Sevgili bulma ümidiyle dolandırıcılarla eşleşmeyin!

Sevgililer günü yaklaşırken kimileri bu özel gün için şimdiden planlar yapıyor kimileri ise doğru kişiyi bulma arayışına devam ediyor. Ancak doğru kişiyi bulma ümidiyle arkadaşlık uygulamalarına yönelenleri bazen kötü sürprizler bekliyor! Kaspersky analizleri 2019 yılında bölgede 20 farklı popüler arkadaşlık uygulamasını taklit eden 130 tehdit saptadı ve bunlar Türkiye’de 731 kez kullanıcıların başına bela oldu.

Aşkın gözü gerçekten kör

Aşık olduğumuzda, beynimizin olumsuzlukları gören bölümleri aktive olmuyor. Yani aşkın gözü gerçekten kör. Yine bir başka örnek, aşık olduğumuzda beynimizin muhakeme ve yargılama yapan bölümleri de çalışmıyor. Fakat aşk; beynimizde güven, inanç ve ödüllendirme fonksiyonlarını aktifleştiriyor.

Sevgililer Günü Özel Cheesecake Tarifi

14 Şubat Sevgililer Günü’nü evde geçirecekler, yavaş yavaş menü hazırlıklarına başlıyorlar. Güzel bir sofranın ve lezzetli yemeklerin eşlik edeceği eşsiz akşamın özel tarifi ise, “Yıldızlı Tarifler” kitabının yazarı Şef Yıldız Öz Samaha’dan geldi.

Sevgililer Günü için yemek tarifleri mi arıyorsunuz?

Sevgililer Gününde sevginizi göstermenin en iyi yolunun güzel yemekler yapmak ve birlikte güzel vakit geçirmek olduğunu düşünüyorsanız size bir birinden farklı ve lezzetli tavuklu tariflerin buluştuğu bir web sitesi önerimiz var.

196 milyon kartla Avrupa birincisiyiz

Türkiye, 2018 Ocak ayı itibarıyla 62,7 milyon kredi kartı, 133,3 milyon da banka kartı olmak üzere toplamda 196 milyonluk kartla Avrupa’nın en fazla karta sahip ülkesi oldu.

Aşk iştahı baskılayarak kilo verilmesini sağlıyor

Aşık olmak, beden ve ruh sağlığına iyi geliyor. Öyle ki aşk, en zor anlarında bile kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlayabiliyor. Aşk kişide dalgınlığa neden olup, zaman zaman kendisine sorulan sorulara geç cevap vermesine neden olsa da; kalbi koruyor, bağışıklığı güçlendiriyor, kilo verilmesini sağlıyor, özgüven ve başarı hissini artırıyor.

Godiva’dan Sevgililer Günü’ne özel koleksiyon

Godiva’nın sınırlı sayıda üretilen Buffet de Gâteaux Sevgililer Günü Koleksiyonu, mağazalarda yerini aldı. Koleksiyonda, “aşk dilimleri” olarak tanımlanan Limonlu Cheesecake, Crème Brulee, Sachertorte, Çilekli Kurabiye ve Paris Brest gibi çikolata seçenekleri mevcut.

Aşk ezber bozar!

MasterCard, Sevgililer Günündeki tercihleri ortaya koymak için Türkiye’nin de arasında olduğu 200 ülkede son 3 yılın hediye alışkanlıklarını sorarak, “Mastercard Love Index” araştırmasını yayınladı. Dünya genelinde kutlanan bugünde harcamaların nasıl ve ne için yapıldığını paylaşan anket; Online alışverişin son yıllardaki...

Tatlı Domatesler Aşka Geldi!

Tat, Tribal Worldwide İstanbul, Sevgililer Günü

Çikolatınızı Aşkla Çırpın

The Grand Tarabya, Sevgililer Günü’ne özel “Çikolata Workshop”u düzenliyor. 13 Şubat 2016’da gerçekleşecek workshop’a katılanlar, aşkın tadı olan çikolata yapımını öğrenecek ve kendi yaptıkları çikolatalar ile sevdiklerine güzel bir sürpriz yapacaklar. Workshop’ta katılımcılara çikolata tarihçesi hakkında bilgi verilerek; dolgulu çikolata,...
- Advertisement -

Latest News

Mobil ekmek büfelerine yasak geldi!

Tarım ve Orman Bakanlığı, ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı.
- Advertisement -