21.2 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Sabri Ülker Vakfı

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil bilim dünyasının “en”leri arasında

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil bilim dünyasının “en”leri arasında

Gürer: “İthalat artıkça çiftçi sayısı azalıyor”

Gürer: “İthalat artıkça çiftçi sayısı azalıyor”

Demir eksikliği ve kansızlığı doğru beslenme ile engelleyin

İnsan vücudu için çok önemli bir mineral olan demirin eksikliği; güçsüzlük, yorgunluk ve bağışıklık sistemi üzerine olumsuz etkilere yol açabiliyor.

Kaliteli bir uyku için bu kurallara dikkat edin!

Evlerde daha çok vakit geçirdiğimiz salgın döneminde artan uyku sorunlarıyla başa çıkabilmek için bazı temel alışkanlıkları edinmek gerekiyor.

Gıda israfına karşı öneriler

Zamanında yenilmediği için buzdolabında bozulmaya terk edilen bir yemek ya da ihtiyaçtan fazla pişirildiği için sonunda çöpe atılan bir yemek sadece gıda israfına yol açmıyor aynı zamanda iklim değişikliğine kadar giden bir süreci de hızlandırıyor.

Sabri Ülker Bilim Ödülü 2021’e başvurular başladı

Sabri Ülker Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Sabri Ülker Bilim Ödülü 2021” yarışmasına başvurular başladı. 1 Nisan 2021 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmanın bu yılki kazananı bu yıl İstanbul’da düzenlenecek Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu’nda açıklanacak.

Prof. Dr. Serhat Ünal: “Sağlık okuryazarlığı gelişmezse toplumu çok ciddi sağlık sorunları bekler.”

Pandemi sürecinde sağlık okuryazarlığının ne kadar önemli olduğunun bir kez daha görüldüğünü söyleyen Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, “Bu konuda farkındalık sağlanmazsa bilimsel bilgiden uzak haberleri okuyan insanları gelecekte ciddi sağlık sorunları bekler.” dedi.

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine evde gıda israfını azaltma eğitimi

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Sabri Ülker Vakfı iş birliğinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine evde gıda israfını azaltmaları için eğitim verilecek.

Pandemide yerel ürüne ilgi arttı, gıda alım gücü temel öncelik haline geldi

Avrupa'nın önde gelen gıda inovasyonu girişimi olan EIT Food, 10 Avrupa ülkesinde 5.000 tüketicinin katıldığı çalışmada, pandemi dönemindeki sokağa çıkma yasağının gıda satın alımı ve tüketimi üzerinde derin bir etkisi olduğunu ortaya koydu.

Gripten koruyan öneriler

Kışa girerken grip ve soğuk algınlığı mevsimi de başlar. Mevsime uygun giyinerek hastalıklar uzak durmak mümkün ama sadece ne giydiğimize değil ne yediğimize ve ne kadar yediğimize de dikkat etmeliyiz.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img