16.9 C
Ankara
Pazartesi, Eylül 25, 2023

Ramon Laguarta

PepsiCo, ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

PepsiCo, 2021 yılı ilk çeyrekte net gelirlerinde %6,8 büyüme elde ettiğini açıkladı.

PepsiCo, 2020 yılında net %4,8 büyüdü

PepsiCo, 2020 yılına ait dördüncü çeyrek ve yılsonu finansal sonuçlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre şirket, dördüncü çeyrekte net gelirlerinde %8,8; yılsonunda ise toplamda %4,8 büyüme elde etti.

PepsiCo, enerji içeceği üreticisi Rockstar’ı satın alıyor

PepsiCo, popüler enerji içeceği üreticisi Rockstar Energy Beverages'i (Rockstar) 3.85 milyar dolara satın almak için bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Son beş yılın en hızlı büyüme oranını yakaladı

PepsiCo, 2019 yılında yüzde 4,5 organik büyüme sağlayarak, 2015 yılından bu yana en hızlı büyüme oranına ulaştığını açıkladı.

PepsiCo’nun 2018 yılı net geliri 64,6 milyar dolara yükseldi

PepsiCo, 2018 yılına ilişkin finansal sonuçlarını duyurdu. Net gelirini bir önceki seneye göre %1,8 oranında artırarak 64,6 milyar dolara yükselten PepsiCo, yılsonu hedeflerini tutturduğunu ve hatta hedeflerin üzerine çıktığını bildirdi.

PepsiCo CEO’su Nooyi görevini bırakıyor

24 yıldır PepsiCo’da çalışan ve son 12 yılını şirketin üst yöneticisi (CEO) olarak geçiren Indra Nooyi, 3 Ekim’de görevi bırakacağını açıkladı. Aynı zamanda dünyanın en güçlü kadınları arasında gösterilen Nooyi, CEO görevini Ramon Laguarta'ya devredecek.

PepsiCo, UEFA Şampiyonlar Ligi ortaklığını uzattı

PepsiCo, UEFA Şampiyonlar Ligi ortaklığını üç yıl daha uzattığını duyurdu. Pepsi, 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finaline kadar şampiyonayı destekleyecek.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img