Son beş yılın en hızlı büyüme oranını yakaladı

0
6189
PepsiCo, 2019 yılında cirosunu 67 milyar dolar üzerine çıkardı.

PepsiCo, 2019 yılında yüzde 4,5 organik büyüme sağlayarak, 2015 yılından bu yana en hızlı büyüme oranına ulaştığını açıkladı.

PepsiCo, 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, yüzde 4.5 organik büyüme sağlanarak, son beş yılın en hızlı büyüme oranının gerçekleştirildiği bildirildi. Gelişmekte olan pazarlarda yüzde 8, gelişmiş pazarlarda yüzde 3 organik gelir artışı sağlayan şirket, 2019 yılı cirosunu da 67 milyar dolar üzerine çıkardı.

Ramon Laguarta

2019 yılı finansal sonuçları hakkında değerlendirmede bulunan PepsiCo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ramon Laguarta,  başarılı bir performans sergilediklerini ama bundan daha da önemlisinin bunu nasıl başardıkları ve sürdürülebilir kıldıklarına dikkat çekti. Tüm alanlarda geniş tabanlı organik gelir artışı sağladıklarını belirten Ramon Laguarta, “Uzun vadeli büyüme için güçlü bir temel olması gerekiyor. Biz de “her yudumda ve her tadımda daha fazla gülümseme yaratma” misyonumuz doğrultusunda; sürdürülebilir, uzun vadeli büyüme için güçlü stratejiler uyguladık. Yıl boyunca 1 milyar doları aşan verimlilik tasarrufu sağladık. Tüketici analizleri, e-ticaret, analitik ve çok kanallı yeteneklerimizi geliştirmek başta olmak üzere birçok alanda yaptığımız yenilikçi uygulamalarla bu tasarrufu elde ettik. Bunun dışında kültürümüzü, değerlerimizi ve yeni davranışlar dizi olan PepsiCo Way ile çalışma yöntemlerimizi geliştirdik.

Özellikle sürdürülebilirlik stratejimizin bir parçası olarak “Daha İyi” bir şirket olma yolunda önemli adımlar attık. Ambalajımızdaki geri dönüştürülmüş içeriği artırma ve içecek portföyümüzde kullandığımız geri dönüştürülmemiş plastiği azaltma, yenilenebilir elektrik elde etme ve dünyadaki doğrudan operasyonlarımızda su verimliliğini artırma başta olmak üzere bu konuda birçok çalışma sürdürdük. Bu yıl sergilediğimiz bu performansı 2020’de de daha hızlı, daha güçlü ve daha iyi olarak geliştirmeye devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here