24 C
Ankara
Çarşamba, Temmuz 17, 2024

PepsiCo

PepsiCo, ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

PepsiCo, 2021 yılı ilk çeyrekte net gelirlerinde %6,8 büyüme elde ettiğini açıkladı.

PepsiCo, 2020 yılında net %4,8 büyüdü

PepsiCo, 2020 yılına ait dördüncü çeyrek ve yılsonu finansal sonuçlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre şirket, dördüncü çeyrekte net gelirlerinde %8,8; yılsonunda ise toplamda %4,8 büyüme elde etti.

PepsiCo’dan, 150 öğrencinin eğitimine katkı

Teknolojiye erişim imkanı kısıtlı öğrencilere teknoloji desteği sağlamak amacıyla yola çıkan Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) başlattığı ‘Uzaktan Eğitimde Eşit Fırsat Hareketi’ni destekleyen PepsiCo, 150 öğrencinin eğitimine katkıda bulundu.

PepsiCo, enerji içeceği üreticisi Rockstar’ı satın alıyor

PepsiCo, popüler enerji içeceği üreticisi Rockstar Energy Beverages'i (Rockstar) 3.85 milyar dolara satın almak için bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

PepsiCo’dan kadın çiftçilere destek

PepsiCo Kıdemli Başkan Yardımcısı Ümran Beba, PepsiCo Vakfı aracılığıyla, "She Feeds the World" girişiminin bir parçası olarak, insani yardım kuruluşu CARE ile 18,2 milyon dolarlık bir yatırım yaptıklarını, bu program sayesinde, dünyadaki yaklaşık beş milyon kadın çiftçi ve ailelerine eğitim ve ekonomik destek sağlayacaklarını belirtti.

Son beş yılın en hızlı büyüme oranını yakaladı

PepsiCo, 2019 yılında yüzde 4,5 organik büyüme sağlayarak, 2015 yılından bu yana en hızlı büyüme oranına ulaştığını açıkladı.

‘Kızlarımız Okuyor, Işık Saçıyor’ projesine ödül

PepsiCo’nun, eğitimdeki fırsat eşitsizlikleriyle mücadeleye katkıda bulunmak üzere Türkiye’de hayata geçirdiği ‘Kızlarımız Okuyor, Işık Saçıyor’ projesi Bir Milyar Gülümseme ödülüne layık görüldü.

PepsiCo Türkiye’de görev değişimi

PepsiCo Türkiye Genel Müdürü Levent Yüksel, PepsiCo Avrupa Transformasyon Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevine atanırken, Doğu Avrupa ve Sahra Altı Afrika Yiyecek Kategorisi Genel Müdürü Ece Aksel de PepsiCo Türkiye Genel Müdürü, Kıdemli Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

PepsiCo’nun 2018 yılı net geliri 64,6 milyar dolara yükseldi

PepsiCo, 2018 yılına ilişkin finansal sonuçlarını duyurdu. Net gelirini bir önceki seneye göre %1,8 oranında artırarak 64,6 milyar dolara yükselten PepsiCo, yılsonu hedeflerini tutturduğunu ve hatta hedeflerin üzerine çıktığını bildirdi.

PepsiCo 2019 Yılı En İyi İşverenleri listesinde

PepsiCo, Top Employers Institute tarafından sertifikalandırılarak 2019 Yılı En İyi İşverenleri arasında yer aldı.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img