21.2 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

kanser

Vejetaryen beslenme kanser ve kalp hastalığı risklerini azaltıyor

Vejetaryen beslenme kanser ve kalp hastalığı risklerini azaltıyor

Anne kız LÖSEV’in destekleriyle lösemiyi birlikte yendiler

Anne kız LÖSEV’in destekleriyle lösemiyi birlikte yendiler

Kansere karşı alınacak 6 önlem hayat kurtarıyor

Tüm kanserlerin %50’i çevresel faktörlere bağlı. Bu nedenle kanser önlenebilir ve erken tanıyla tam şifa sağlanır bir hastalıktır.

Vitamin ilaçlarının kansere karşı etkisi var mı?

Vitamin ilaçlarının kansere karşı etkisi var mı?

Kanserle ilgili en yaygın 11 efsane ve 11 gerçek

Doç. Dr. Yeşim Yıldırım, 1-7 Nisan Kanser Haftası vesilesiyle kanserle ilgili en yaygın mitler, yanlış kanılar ve gerçeklerle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Türkiye’de geçen yıl 126 bin kansere bağlı ölüm gerçekleşti

Dünyada 2020 yılında, 19 milyon yeni kanser tanısı ve 10 milyon kansere bağlı ölüm gerçekleşti. Türkiye’de ise geçen yıl 233 bin yeni kanser tanısı konurken, 126 bin kansere bağlı ölüm gerçekleşti.

Türkiye’de her yıl 116 bin kişi kanserden ölüyor

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Yavuz Anacak, Türkiye’de her yıl yaklaşık 210 bin kişiye kanser tanısı konduğunu, 116 bin yurttaşın ise kanser nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Yutkunma zorluğu çekiyorsanız dikkat!

Çok hızlı yemek yediğinizde veya yiyeceklerinizi yeterince iyi çiğnemediğinizde ortaya çıkabilen yutma güçlüğü, genellikle endişe kaynağı değildir. Ancak kalıcı disfaji, tedavi gerektiren ciddi bir tıbbi duruma işaret edebilir.

2020 yılında kanserden ölümler COVID-19’u geçti

Dünya COVID-19 salgınıyla meşgul, ancak çağımızın önemli hastalıklarından biri olan kanserde 2020 yılında artışlar yaşandı. 15 Aralık’ta Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı (IARC) Dünya Kanser İstatistiklerini açıkladı. Bu istatistiklerde 185 ülkedeki 36 kanser tipi ile ilgili 2020 yılı bilgilerine yer verildi. Buna göre 2020 yılında 19.3 milyon hastaya yeni kanser tanısı konuldu, 10 milyon kansere bağlı ölüm gerçekleşti.

Kanser hastaları COVID-19’u daha uzun süre bulaştırabiliyorlar

ABD’den yapılan bir yayına göre kanser hastalarında COVID-19 bulaştırıcılığı daha uzun sürebiliyor.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img