21.2 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

İçişleri Bakanlığı

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf yerler ve kişiler listesi

İçişleri Bakanlığının Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi’nin ekinde, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf yerler ve kişiler 42 madde halinde sıralandı.

1 Haziran’a kadar ”kademeli normalleşme”

Tam kapanma sürecinin sona ereceği 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'dan 1 Haziran Salı gününe kadar ''kademeli normalleşme süreci''ne geçilecek, buna ilişkin bazı önlemler alınacak.

İçişleri Bakanlığından Pazar Yerleri Genelgesi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen Pazar Yerleri Genelgesine göre, tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak.

İçişleri’nden ”ramazan genelgesi”

İçişleri Bakanlığından valiliklere gönderilen genelgede, ramazan ayına özgü bazı gelenek ve uygulamaların toplumsal hareketliliği artırdığına dikkat çekilerek, bunların salgınla mücadele ve toplum sağlığı açısından risk oluşturabileceği belirtildi.

İçişleri Bakanlığından yılbaşı için ek genelge

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili ek genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığından 81 İle Koronavirüs Salgını Yeni Tedbirler Genelgesi

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine koronavirüs salgını ile ilgili yeni tedbirler içeren genelge gönderdi.

Mevsimlik tarım işçileri için ek tedbirler alındı

Mevsimlik tarım işçilerinin bulundukları illerden başka illere gidişlerinde yaşanabilecek aksamaların oluşmaması amacıyla alınan bazı ek tedbirler İçişleri Bakanlığı tarafından bir genelge ile duyuruldu.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img