16.9 C
Ankara
Cuma, Haziran 9, 2023

dondurulmuş gıda

Kerevitaş’ın ilk çeyrek konsolide cirosu 1 milyar TL oldu

Kerevitaş’ın ilk çeyrek konsolide cirosu 1 milyar TL oldu

Kerevitaş’ın 2020 konsolide cirosu 3 milyar TL’yi aştı

Kerevitaş, 2020 yılında konsolide cirosunu yüzde 22,6 oranında artırarak 3 milyar TL’ye yükseltti.

Dondurulmuş ve konserve gıdaların besin değeri hakkında bunları biliyor muydunuz?

Uluslararası Gıda Bilgi Konseyi (IFIC) Tüketici Araştırması-2016 sonuçlarına göre 100 bireyden 6’sı dondurulmuş veya konserve gibi işlenmiş besinlerin tüketimi konusunda endişe duyuyor. Kamuoyunda dondurulmuş veya konserve besinlerin, özellikle vitamin-mineral içeriğinin tamamen kayba uğradığı düşüncesi de oldukça yaygın. Peki, bilimsel veriler ve otoriteler bu konuda ne söylüyor?

Yiyecekleri kışa sağlıklı saklama tüyoları

Sağlıklı tüketim için yiyeceklerin kışa saklanmasında nelere dikkat edilmeli? Hangi gıdalar hangi koşullarda ne kadar süreyle tazelik ve besin değerlerini korurlar?

Gıdaların dondurulması

Gıdaların dondurulması işlemi neden yapılır? Gıdaları dondururken veya dışarıdan dondurulmuş gıda alırken nelere dikkat edilmelidir? Bu ve benzeri aklınızdaki tüm soruları TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube yanıtlıyor. İzmir Şube’nin bu ayın konusu olarak belirlediği Gıdaların Dondurulması ile ilgili açıklamaları haberimizde…

Kerevitaş’tan üçüncü çeyrekte 539 milyon TL’lik ciro

Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada 2018 yılının üçüncü çeyreğinde 539 milyon TL’lik ciro gerçekleştirdiğini bildiren Kerevitaş, 2018’in ilk dokuz ayında ise cirosunu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 10 oranında artırarak 1.8 milyar TL’ye yükselttiğini duyurdu.

Yemek yeme kabusa dönüşmesin!

Değişen beslenme alışkanlıkları, besin zehirlenmesi gibi bazı sorunları da beraberinde getirebiliyor. Yemek yerken nelere dikkat edelim? Gastroentereloji Uzmanı Doç. Dr. Binnur Şimşek anlattı.

Gıda zehirlenmeleri ve yaz ishalleri

Yakın çevremize bir baktığımızda hemen, hemen herkesin hayatında bir kez zehirlendiğini ve çok kereler, yaz ishaline yakalandığının görürüz. Bunda da en önemli neden tabii ki, yediğimiz, içtiğimiz gıdalar olmaktadır. Gıda zehirlenmeleri hafif belirtilerle atlatılabileceği gibi ağır durumlarda pekâlâ ölüme neden olurlar.

Tahsilat sıkıntısı Frigo-Pak’ı iflas ertelemeye götürdü

30 yıldan fazladır gıda sektöründe faaliyet gösteren ve Sunpride markası ile konserve, dondurulmuş ürün ve meyve suları üreten Frigo-Pak, iflas erteleme ve ihtiyati tedbir kararı almak için mahkemeye müracaat etti.

Nestlé’den açıklama: “Geri çağrılan ürünlerin Türkiye’de üretimi ve satışı yapılmıyor.”

Nestlé, ABD'de şirketin dondurulmuş gıda ürünlerinin geri çağrıldığına ilişkin haberlere ilşkin açıklama yayınladı. Açıklamada, bazı yayınlarda söz konusu ürünlerin Türkiye'de de satışa sunulduğuna dair hatalı bilgilerin yer aldığı belirtildi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img