21.2 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

doğal kaynaklar

ESA astronotu Thomas Pesquet, FAO İyi Niyet Elçisi seçildi

FAO Genel Direktörü QU Dongyu, Avrupa Uzay Ajansı Astronotu Thomas Pesquet’i FAO iyi niyet elçisi olarak seçti. Fransız astronot, iklim değişikliği ve tarım-gıda sistemlerimizin dönüştürülmesi konusunda eyleme çağrı yapacak.

Tarım Şûrası üzerine düşünceler

3. Tarım Şûrası, 18-21 Kasım 2019 tarihlerinde yapıldı. Açık söylemek gerekirse, 15 yıl beklendikten sonra, gıda enflasyonunun vatandaşı fazlasıyla bunalttığı bir dönemde yapılmasını, "Mecbur kalındı." olarak değerlendirdim.

Dünyanın bir yıllık kaynağı bugün tükeniyor

Dünyanın bir yıl içinde ikame edebileceği doğal kaynakların tükendiği günü belirleyen Limit Aşım Günü bu yıl 1 Ağustos olarak hesaplandı. Limit Aşım Günü tarihi 1970 yılında 29 Aralık gününe denk gelirken, 2000 yılında 23 Eylül, 2017'de ise 2 Ağustos olmuştu.

Tetra Pak’tan biyo-esaslı yeni ambalaj

Tetra Pak, Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge ambalaj ailesinin biyo-esaslı LightCap™ 30 kapağa sahip yeni bir versiyonunu piyasaya sürdü.

Geri dönüşümü eğlenerek öğrendiler

Meyve suyu üreticisi DİMES’in Tetra Pak işbirliğiyle 3 Eylül Cumartesi İstanbul Marmara Forum Alışveriş Merkezi önünde gerçekleştirdiği ‘Dönüşüm Doğamızda’ etkinliğinde eğlence ve eğitim bir arada sunuldu.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img