11.2 C
Ankara
Cuma, Şubat 23, 2024

çölyak

İBB çölyak, PKU ve otizm hastalarını bayramda unutmadı

İBB çölyak, PKU ve otizm hastalarını bayramda unutmadı

Çölyak hastalarına glütensiz ekmek desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi özel beslenme gereksinimi duyan çölyak hastalarına glütensiz ekmek desteğinde bulunuyor. Halk Ekmek Fabrikası tarafından temin edilen glütensiz ekmekler, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerince haftalık olarak Başkent genelinde sosyal yardım alan 300 aileye ücretsiz ulaştırılıyor.

Pirinç tüketmenin 5 önemli faydası

Pirinç, sanılanın aksine kontrollü bir şekilde tüketildiğinde, sağlıklı ve besleyici bir besindir ve küçükten büyüğe her yaş grubu keyifle tüketebilir.

Protein metabolizması bozuklukları ve çölyak hastaları için kanun teklifi

CHP, kısıtlı diyet yapması gereken protein metabolizması bozukluğu olanlar ile çölyak hastalarına ödenen yardımların her yıl güncellenmesi için TBMM’ye kanun teklifi sundu.

Antalya’da çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Çölyak hastaları için başlattığı glutensiz gıda desteğine kent merkezi ve ilçelerde devam ediyor.

Çölyak çocuklarda büyüme geriliği nedeni olabilir

Çocuklarda büyüme sorunlarına neden olan hastalıklardan biri olan Çölyak, genetik, çevresel ve immünolojik faktörlerin etkileşimi ile ortaya çıkan bir sorun. Daha çok süt çocukları ve yaşamın 6-24. aylarında gluten alımı başladıktan sonra ortaya çıkıyor.

Bulgur mu kinoa mı?

Son günlerde yanıtını herkesin merak ettiği popüler bir soru var: Bulgur mu daha sağlıklı, daha besleyici? Yoksa kinoa mı? İşte cevabı…

Karabuğday unundan yenilikçi tıbbi unlu mamuller üretmeyi başardı

Manisalı Matador Grup, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi Depark Teknopark Spil Innova Ltd. ile yaptığı çalışmalar sonucu, gıda güvenliğine uygun, karabuğdaylı ürün yelpazesi geliştirdi.

Çocuğunuzun yavaş büyümesinin nedeni çölyak olabilir

Her yaşta ortaya çıkabilen çölyak hastalığı çocuklarda; büyüme geriliği, boy kısalığı, iştahsızlık, uykusuzluk hatta aşırı mızmızlık gibi durumlarla kendini belli edebiliyor.

Gluten hakkında doğru bilinen yanlışlar!

Gluten vücudumuz için yararlı mı yoksa zararlı mı? Sağlıklı bir diyette glutenli gıdalar olmalı mı, kimler glutenli beslenmeli ya da gluteni hayatından çıkarmalı?
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img