Ana Sayfa Tarım Su Ürünleri

Su Ürünleri

Su Ürünleri Kanunu’nda değişiklik teklifi komisyonda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Su Ürünleri Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi.

Su Ürünleri Kanununda değişiklik teklifi komisyonda

Su Ürünleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda başlandı.

Balıkçılar, Erdoğan’la “Vira Bismillah!” dedi

Su ürünleri av sezonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı. Su Ürünleri Kanunu'ndaki değişikliği teknik düzeyde tamamladıklarını ifade eden Erdoğan, Meclisin açılmasıyla beraber gerekli yasa teklifini parlamentoya sunacaklarını kaydetti.

Pakdemirli: “Su ürünleri yetiştiriciliği avcılığı ilk kez geçti”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'de geçen yıl yaklaşık 628 bin ton su ürünleri üretildiğini belirterek, "Ülke tarihinde ilk kez yetiştiricilikle yapılan üretim, avcılıktan elde edilen miktarı geçti. Geçtiğimiz yıl avcılık miktarı 314 bin 94 ton iken, yetiştiricilik üretimi 314 bin 537 ton olarak gerçekleşti." dedi.

Küçük ölçekli avcılık yapan balıkçıya 8,2 milyon lira destekleme ödemesi

Bakan Pakdemirli, 2018 yılında 10 bin 297 küçük ölçekli avcılık yapan balıkçıya 8 milyon 200 bin TL destekleme ödemesinin bu hafta yapılacağını açıkladı.

Sektörünün ilk 5’i arasındaydı, o da konkordato talep etti

Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 227’nci şirketi, su ürünleri sektörünün ilk 5’i arasında yer alan Agromey, konkordato talebinde bulundu.

Orta Asya ve Kafkas balıkçılık uzmanları İzmir’de buluşuyor

Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Komisyonu’nun (CACFish) 6. Birleşimi 15-18 Ekim’de İzmir’de yapılıyor.

Balıkçılar, Erdoğan’la “vira bismillah” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen Balıkçılık Av Sezonu Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, balıkçılarla seyir yaptı ve denize yavru balık bıraktı.