Metro Türkiye ve Sosyal-İş arasında Mart 2016’dan beri yürütülen 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 3 Eylül 2016, Cumartesi günü tarafların mutabakatı ile imzalandı.

Metro ve Sosyal-İş arasında görüşmeleri yapılan Toplu İş Sözleşmesi, tarafların mutabakatı ile imzalandı.

Metro Türkiye ve Sosyal-İş arasında Mart 2016’dan beri yürütülen 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 3 Eylül 2016, Cumartesi günü tarafların mutabakatı ile imzalandı.

Metro Türkiye bünyesinde çalışan barışının sağlanması yönünde adım attıklarının altını çizen Metro Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan: “Bu anlaşma ile 4500 çalışanımız yeni haklar ve yeni bir çalışma düzeni ile sektöre örnek teşkil edecek bir anlaşmaya kavuşmuş bulunmaktalar.
Bu sonuca ulaşılmasında büyük gayret gösteren Sayın Sosyal İş Sendikası Başkanı ve yöneticilerine, 33 iş yerimizden görüşmelere katılan işçi baş temsilcilerimize, Metro Toptancı Market’i temsil eden değerli arkadaşlarıma ve en önemlisi bütün bu süreç içerisinde sağduyu ile davranan 4500 çalışanımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Sektörümüze örnek olacak bu sözleşmenin iş yerimize, çalışanlarımıza, tüm paydaşlarımıza, en önemlisi de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Metro Türkiye olarak yerel değerlere verdiğimiz önem ve bu ülkeden kazandığımızı yine bu ülkeye yatırma içgüdüsüyle, ticareti güçlendirmek, ülkemizin değerlerini hak ettiği yere ulaştırmak konusunda kayda değer adımlar atıyoruz. Çalışanlarımız Metro Türkiye’nin vazgeçilmez bir parçası, biz birlikte kocaman bir aileyiz. İnanıyorum ki gelinen noktanın pozitif olması herkesi memnun etmiştir. Biz geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da Türkiye için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Başta çalışanlarımız ve aileleri olmak üzere bütün camiamızın, ülkemizin Kurban Bayramını kutluyor, endüstri barışının her kesime faydalı olduğuna inanarak bu doğrultuda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın