-4.4 C
Ankara
Pazartesi, Ocak 18, 2021

Metro Türkiye

Yeme-içme sektöründe 5.000 küçük işletmeye destek

Metro Türkiye, Gıda Kurtarma Derneği ve Dudetable iş birliğinde, Coca-Cola’nın ana partnerliği ve Unilever Food Solutions, P&G, Barilla, Orkide Yağ, Reis Gıda ve Dimes’in destekleriyle hayata geçirilen "Küçük İşletmem İçin" projesinde, koronavirüse karşı alınan tedbirler kaldırıldığında kapılarını tekrar açacak işletmelere can suyu olmak amacıyla 5bin TL’lik ürün ve hizmet yardımı sağlanacak.

Metro Türkiye, tüm mağazalarında sosyal mesafe önlemleri başlattı

Metro Türkiye, Kovid-19 salgınına karşı mağaza içinde aldığı önlemleri artırdı. Kasalarda sosyal mesafe alanı için işaretlemeler oluşturan Metro, market içinde uyarı anonsları da yaparak müşterilerinin hem kasalarda hem de reyonlarda sosyal mesafe alanı konusundaki hassasiyetlerini artırmayı amaçlıyor.

Liseli genç şefler mutfakta yeteneklerini konuşturdu

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ve Metro Türkiye iş birliğiyle düzenlenen 3. Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Metro Türkiye’de yeni atama

Metro Türkiye Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine, Dr. Aslı Duran getirildi. Duran, Ocak 2020 itibarıyla Metro Türkiye’deki görevine başladı.

“65 bin öğrenci derslerinde coğrafi işaretleri okuyor”

Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai: “11. Kalkınma Planı’nda sunduğumuz öneri neticesinde, coğrafi işaretli ürünler bu yıl okullarımızda müfredata girdi. Bunun için geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığımız ile bir protokol imzalamıştık. Şu anda mesleki ve teknik liselerin yiyecek - içecek hizmet alanında okuyan yaklaşık 65 bin öğrenci derslerinde coğrafi işaretleri okuyor, öğreniyor. Bu konuda katkımız olduğu için onur duyuyoruz.”

Metro Türkiye’de üst düzey atama

Seçil Demiralp, Metro Türkiye’nin Pazarlama, Marka Yönetimi ve İletişim Grup Müdürü oldu.

Boris Minialai: “Raflarımızda 130’u aşkın coğrafi işaretli ürün bulunuyor”

2011 yılında başladıkları Coğrafi İşaretli Ürünler Projesi’nde bugün raflarında 130’u aşkın coğrafi işaretli ürün bulunduğunu belirten Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minalai, “Ürünlere marka değeri kazandırmanın yanı sıra yerel kalkınmaya da destek oluyoruz.” dedi.

“Türk mutfağının kebaptan ibaret olmadığını dünyaya anlatmalıyız”

Yurt dışında Türk yemekleri denildiğinde akla gelen ilk lezzetin kebap olduğunu söyleyen Gastronometro Direktörü Maximilian Thomae; “Oysa Türk mutfağının kebabın yanı sıra pek çok önemli değeri bulunuyor. Türk mutfağının kebaptan ibaret olmadığını dünyaya anlatmalıyız” şeklinde konuştu.

Coğrafi İşaretler ders kitaplarına giriyor…

MEB Mesleki ve Teknik Okullar Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu ve Metro Türkiye Satın Alma Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Alkaç tarafından imzalanan protokol ile 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı itibarıyla mesleki ve teknik okullarda gıda teknolojisi ile yiyecek - içecek hizmetleri alanında eğitim gören yaklaşık 65 bin öğrencinin müfredatına Coğrafi İşaretler girecek.

2018 Sürdürülebilir İş Ödülleri sahiplerini buldu

Başarılı sürdürülebilir iş modellerini ödüllendirmek amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri, Fairmont Quasar İstanbul Otel'de 17 Ekim akşamı düzenlenen ödül töreninde sahiplerini buldu.
- Advertisement -

Latest News

11 yöresel ürün daha coğrafi işaret tescili aldı

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, başvuru süreci tamamlanan 11 yöresel ürüne daha coğrafi işaret tescili verildi.
- Advertisement -