Alışveriş verilerini inceleyen e-ticaret platformu Hepsiburada, pazar filesine olan talebin Aralık ayında geçen senenin aynı dönemine göre %154 arttığını açıkladı.

Alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, pazar filesine talebin Aralık ayında geçen senenin aynı dönemine göre %154 arttığını ortaya koydu. En çok talebin İstanbul’dan geldiği ortaya çıkan verilerde, bu ili sırasıyla İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Kocaeli, Muğla ve Balıkesir’in takip ettiği belirlendi.

Pazar ve market alışverişlerinde hayat kurtaran fileler, özellikle meyve ve sebze taşımakta sıklıkla kullanılıyor. Pazar filesi, meyve ve sebzenin yanı sıra marketten alınan paketli gıdaların taşınmasında da naylon poşet yerine çevre dostu bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Bütçeyi de koruyor

1 Ocak 2019 tarihi itibariyle, plastik poşetler süpermarket ve marketlerde ücretli olarak satılmaya başlandı. Yapılan alışverişlerde her defasında plastik poşetlere ekstra ödeme yapmak yerine, taşıması ve depolaması oldukça pratik olan pazar filelerini kullanmak aile bütçesine de katkıda bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın