Ana Sayfa Kitap & Etkinlik ETİ Çocuk Tiyatrosu 23 Nisan’da Aydınlı çocuklar ile buluşuyor

ETİ Çocuk Tiyatrosu 23 Nisan’da Aydınlı çocuklar ile buluşuyor

ETİ Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Aydınlı çocuklar için ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ oyununu sahneliyor.

2001 yılından bu yana Edirne’den Hakkari’ye, Lefkoşa’dan Ankara’ya kadar yurtiçinde ve yurtdışında onlarca şehri dolaşarak 2 milyonu aşkın çocuğu ücretsiz olarak tiyatro ile buluşturan ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu defa da ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ oyunu ile Aydın’lı çocuklarla buluşuyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Şükran Güngör – Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu’nda iki seans olarak sergilenecek ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ oyununa giriş ücretsiz olacak. Eti Çocuk Tiyatrosu, Aydın’daki oyunun ardından Türkiye turnesine devam edecek.

Her sezon, aralarında ilk kez tiyatroyla tanışacak on binlercesinin de olduğu yaklaşık 120 bin çocuğa ulaşıp, hayatlarına yepyeni pencereler açan ETİ Çocuk Tiyatrosu, yurt içinde ve yurt dışında onlarca şehirde perdelerini açtı. Bugüne kadar “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo”, “Çizmeli Kedi” ve “Kral Çıplak” adlı oyunları sahneleyen Eti Çocuk Tiyatrosu, bu sezonda da “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunuyla seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Katılımın salon kapasitesiyle sınırlı olacağı gösterimlerin davetiyelerine gişelerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

OYUN HAKKINDA…

‘’Büyüklerin Sözünü Dinleyelim’’

Charles Perrault’nun eserinden uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın, dekor ve kostüm tasarımını Şebnem Kepkep’in yaptığı “Kırmızı Başlıklı Kız” çocuk oyunu; klasik masalın kurgusunun zenginleştirilmesiyle sahneye koyuluyor. Oyunun ana fikrinde büyüklerin sözünden çıkmanın ve doğru yoldan ayrılmanın ne kadar çok soruna yol açabileceğinin yanı sıra tanımadığımız kişilere karşı da dikkatli olmamız gerektiği anlatılıyor. Annesi ve babasına verdiği sözü, ormanda karşılaştığı kurnaz kurdun kendisini kandırmasıyla tutamayan Kırmızı Başlıklı Kız, büyükannesine ulaştığında ise her şeyin farkına varmış oluyor. Oduncu ile avcının, Kırmızı Başlıklı Kız ve büyükanneyi kurtarmasıyla tamamlanan, eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun da olan “Kırmızı Başlıklı Kız”, çocukların ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın

SON YAZILAR

Bin 231 projeye 310 milyon liralık hibe

IPARD-II Kırsal Kalkınma Destekleri 6. Başvuru Çağrısı kapsamında desteklenecek projelerin 1. Grubu açıklandı. Destek almaya hak kazanan 1.231 projeye 310 milyon liralık hibe sağlanacak.

Türkiye’de İklim Kaynaklı Krizler Artıyor

UNDP Türkiye Mukim Temsilci Yardımcısı Sukhrob Khojimatov: “Türkiye’de iklim kaynaklı krizlerin sayısı artıyor. Geçtiğimiz 20 yılda bu krizler 1995-2000 yıllarına kıyasla altı kat arttı. Dayanıklı altyapı çalışmaları, iklim değişikliğiyle mücadelede kilit rol oynayacak.”

Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube: Belediyelerde gıda mühendisleri istihdam edilmeli, hatta ‘Gıda Daire Başkanlığı’ kurulmalıdır!

Halkın alışveriş ihtiyaçlarının önemli bir kısmını karşıladığı pazaryerlerinin birçoğunun açık ve fiziki koşullarının gıda güvenliği açısından yetersiz durumda olduğunu belirten TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Yönetim Kurulu, belediyelerde gıda mühendislerinin istihdam edilmesini, hatta ‘Gıda Daire Başkanlığı’ kurulmasını talep etti.

Merkez Bankası Başkanı Uysal: “2020 yılsonu enflasyon tahminimizi yüzde 8,2 olarak koruduk.”

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, “Enflasyonu düşürmeye odaklı, temkinli para politikası duruşu ve güçlü politika koordinasyonu altında, 2020 yılsonu enflasyon tahminimizi yüzde 8,2 olarak koruduk. Enflasyonun 2021 yılsonunda yüzde 5,4’e geriledikten sonra orta vadede yüzde 5 düzeyinde istikrar kazanacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşunda büyük hukuk skandalı

Tarım ve Orman Bakanlığı, büyük bir hukuk skandalı ile çalkalanıyor. 1 milyon 100 bin çiftçi ortağının sahibi olduğu Tarım Kredi Kooperatifleri’nin iki yıldır mevzuatlara aykırı bir şekilde yönetildiği ortaya çıktı. İki yıl önce mevzuatlara aykırı bir şekilde atanan genel müdür için “kişiye özel değişiklikle” işi kılıfına uydurdular.
4,791BeğenenlerBeğen
517TakipçilerTakip Et
608TakipçilerTakip Et