Kartal yüzde 100 Ekolojik Pazar 10 yaşında

0
22587
Kartal yüzde 100 Ekolojik Pazar 10 yaşında

İstanbul Anadolu Yakası’nın ilk organik pazarı Kartal %100 Ekolojik Pazar’ın 10. yaşı, 22 Aralık Pazar günü pazar alanındaki Zehirsiz Sofralar söyleşi ve belgesel gösterimi, atölyeler, müzik dinletileri ve 10. yıla özel indirimler ile kutlandı.

Kartal Belediyesi yönetiminde ve Buğday Derneği’nin destek ve danışmanlığında 20 Aralık 2009 tarihinde kurulan Kartal %100 Ekolojik Pazar, 10. Yılını çeşitli etkinliklerle kutladı.

Kartal %100 Ekolojik Pazar

Kutlama etkinliklerinin açılışında konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Kartal %100 Ekolojik Pazar’ımızın 10. yılını kutluyoruz. Bundan on yıl önce, 2009 yılında bir önceki dönem belediye başkanımız ve Buğday Derneği ile beraber bir yolculuk başladı. O dönem Buğday Derneği başkanı Victor Ananias da bu işin içerisindeydi ve öncülerindendi. Biz bugün bu geleneği devam ettiriyoruz. Ekolojik pazarımızın daha iyi şartlarda hizmet verebilmesi için hem üreticilerle hem tüketicilerle iş birliği içerisinde olmaya çalışıyoruz. Anadolu Yakası’nın ilk, İstanbul’un ikinci ekolojik pazarı olma özelliğini korumaya ve büyütmeye çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kartal %100 Ekolojik Pazar, açıldığı günden beri hem Kartal halkına hem de Anadolu Yakası’nın çeşitli ilçelerinden gelen müşterilere hizmet veriyor. Haftalık taze meyve ve sebze satışı 5-5.5 ton arasında olan pazarda mevsimin tüm ürünlerinin yanı sıra hayvansal ürünlerden şifalı bitkilere, kuru yemişten deterjana, çikolatadan birçok gurme ürüne kadar organik sertifikalı yüzlerce ürüne ulaşmak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here