PepsiCo, 2018 üçüncü çeyreğini yüzde 4,9 organik ciro artışıyla tamamlayarak beklentileri aşan bir finansal performans sergilediğini duyurdu.

PepsiCo, 2018’in ilk yarısında yakaladığı başarılı performansı üçüncü çeyrekte de sürdürdüğünü açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, yılın üçüncü çeyreğinde PepsiCo’nun net cirosunun global ölçekte %1.5 oranında artarken, organik ciro büyümesinin % 4.9 seviyesinde gerçekleştiği bildirildi. Şirketin faaliyet kârı sabit döviz kuru bazında %2 artarken hisse başına kârının da yine sabit döviz kuru bazında %9 artış gösterdiği kaydedildi.

Üçüncü çeyrek finansal sonuçlarından memnun olduklarını ifade eden PepsiCo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Indra Nooyi, “Gelişmekte olan ve yükselen piyasaların her geçen gün ileriye taşıdığı uluslararası bölümlerimizden çok güçlü bir performans görmeye devam ettik. Senenin başından bu yana elde ettiğimiz güçlü sonuçlar doğrultusunda, yıllık organik gelir büyüme hedefimizi revize ederek yüzde 3’ün üzerine çektik” dedi.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu ESSA bölgesindeki (Avrupa ve Sahra Altı Afrika) tüm ülkeler cirolarını organik bazda yükseltmeye devam ederken, Türkiye iş birimi çift haneli organik ciro artışıyla bölgeye önemli katkılar sağlayan pazarların başında geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın