16.9 C
Ankara
Pazartesi, Eylül 25, 2023

iş kazaları

İş kazalarında acı istatistik: İşçi ölümlerinin yüzde 53’ü koronavirüsten

Bu yılın Nisan’da 249 işçi hayatını kaybederken, en fazla ölüm nedeni olan Covid-19’u, ezilme/göçük, trafik/servis kazası, yüksekten düşme, boğulma, patlama/yanma ve intihar izledi. İşçi ölümleri en çok yüzde 29 ile ticaret/büro/eğitim işkollarında oldu. Nisan’da 8 çocuk işçi can verdi.

Ziraat Mühendisleri Odası: Tarım sektöründe de iş cinayetlerine son…

“TMMOB 3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü”nde basın açıklaması yayınlayan TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, resmi verilere göre tarım sektöründeki iş kazaları ve oranlarını paylaşarak konuya bir kez daha dikkat çekti.

Türkiye işçi ölümlerinde Avrupa birincisi oldu

PRNet’in gerçekleştirdiği medya incelemesine göre 2017 yılının ilk 11 aylık diliminde en az bin 851 işçinin hayatını kaybettiği belirtildi. Bu rakamlar Türkiye’yi Avrupa’da birinci dünyada ise üçüncü sıraya yerleştirdi.

Tuhaf bir ekonomi yazısı: Düşmanlarımız gelişmemizi engelliyorlar

Eğer dobra ve canınızı acıtmaya çalışan biri olsaydım şöyle sorardım: Her sallandığında yıkılan evlerimizi, okullarımızı, hastanelerimizi, iş yerlerimizi de düşmanlarımız mı inşa etti?
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img