22 C
Ankara
Cumartesi, Haziran 15, 2024

inovasyon

Akıllı tarım için genç çiftçiye ihtiyaç var

İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli: “Akıllı tarımı uygulayabilmek için genç nesillere her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Bu nedenle gençlerin köyde kalıp toprağına sahip çıkmasını teşvik etmeliyiz.”

BEE’O Propolis’ten bir inovasyon örneği

BEE’O Propolis’in, eczanelerde satışa sunduğu yenilikçi ürünü BEE’O UP Propolisli Şurup, propolis, portakal suyu ve ham baldan oluşan formülüyle çocukların favori lezzeti olmaya aday.

Hedef 1 milyon patent

Türkiye’nin önde gelen isimlerinin katıldığı ve sanayide patent kullanımının ele alındığı online toplantıda “icat çıkarılmasının önünün açılması ve patent konusunda farkındalığa önem verilmesi” görüşünde buluşuldu.

Bunge Loders Croklaan, İstanbul’a “Creative Studio” kuruyor

Bunge Loders Croklaan, büyüyen Orta Doğu & Kuzey Afrika pazarının ilk “Creative Studio”sunu İstanbul’da açıyor.

Pandemide Avrupa ihracatını yüzde 20 artırdı

Covid-19 salgını sonrası dönemde ihracatlarını yüzde 20 oranında artırdıklarını söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere yurt dışı pazarlarda kendi markamızla ve Türkiye’de üretilmiş yerel peynir çeşitleriyle rekabet ediyor olmak bizim için gurur verici. Bugün Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa ve İngiltere başta olmak üzere, pek çok ülkeye ihracat yapıyoruz” dedi. Necmi Erol, süt ihracat izninin çıkmasının ardından, Çin pazarının da sektör için büyük fırsatlar sunduğuna dikkat çekti.

Vissne ile şirketlerin içindeki inovasyon ortaya çıkıyor

Salih Keskin’in CEO’luğunu üstlendiği Vissne, kurumların içindeki inovasyonu ortaya çıkarmak için çalışmalarına başladı. Şirket ilk çalışmayı Başarsoft için gerçekleştirdi, ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı

“Daha Fazlasına Cesaret Et”

PepsiCo, Türkiye’nin de parçası olduğu Avrupa ve Sahra Altı Afrika (ESSA) bölgesinde başlattığı "Daha Fazlasına Cesaret Et (Dare To Do More)" küresel öğrenci karşılaşmasında, ESSA bölgesindeki mezunları, sahip oldukları girişimcilik ruhuyla yiyecek ve içecek sektörünün bir sonraki büyük trendini belirlemeye davet ediyor.

Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması, lise öğrencilerini çağırıyor

Sağlık ve tarım alanlarında faaliyet gösteren Bayer, lise öğrencilerini, “Yaşama Değer Kat” sloganıyla 5. kez düzenlediği Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’na bekliyor.

Şirketler neden Ar-Ge yapmalı?

Sanayideki dönüşüm hız kesmeden devam ederken şirketler henüz 4.0 devrimine ayak uyduramamışken bir de 5.0 Devrimi geldi. Hal böyle olunca günümüz dünyasında Ar-Ge’nin önemi oldukça arttı.

Bi-Fikir ile 575 milyon TL değer yarattılar

Anadolu Grubu’nun inovasyon programı Bi-Fikir kapsamında 2018’in en iyi projeleri seçildi. Anadolu Grubu çalışanları tarafından hayata geçirilen projelerle son 4 yılda toplam 575 milyon TL’lik değer yaratılan Bi-Fikir kapsamında, devam eden projelerle birlikte bu rakamın 750 milyon TL’ye ulaşması öngörülüyor. 
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img