0.3 C
Ankara
Pazar, Ocak 24, 2021

doktor

Hekim Yardımlaşma Sandığı kuruldu

Motivasyon kaybına uğradıklarını söyleyen Koronavirüs savaşçısı doktorlar, kaybettikleri meslektaşlarının ailelerinin yanında olabilmek için Hekim Yardımlaşma Sandığı‘nı kurdu.

Sağlık çalışanlarının 3’te 2’si COVID-19 nedeniyle depresyon riski altında!

Solunum Derneği TÜSAD'ın sağlık çalışanlarına yönelik COVID-19 Anketi, salgın ilişkili hastalıkla mücadele eden sağlık görevlilerinin psikolojik risk altında olduğunu gösterdi. Sağlık çalışanlarının yüzdesi 77.2'si COVID-19 nedeniyle kaygı ve korku hissi duyduğunu ifade etmektedir, yüzde 4'ü psikolojik destek aldığını belirtti.

Ek ödemede sorunlar yaşayan sağlık çalışanlarından Bakan Koca’ya açık mektup!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın müjde olarak duyurduğu sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılmasına ilişkin yönetmelik 1 Mart 2020'den geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Ancak sağlık çalışanları; “ek ödemelerin 3 ay tavandan ödenmesi ile ilgili kararı bir müjde değil, aslında çalışanın elinden alınan, bu güne kadar hak ettiği ancak türlü gerekçelerle ödenmeyen döner sermaye ücretlerinin iadesi olarak değerlendiriyor. Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, söz konusu ödemeyle ilgili usul ve esaslar yayınlandığında, döner sermaye sisteminin temel sorunu olan adaletsizliğin burada da hükmünü sürdürdüğünü gördüklerini ifade ediyor.

Garanti BBVA’dan sağlık çalışanlarına 10 milyon liralık fon

Garanti BBVA, Koronavirüs salgınına karşı verilen amansız mücadelede hastanelere destek olmak ve sağlık çalışanlarının acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere 10 milyon TL Fon ayırdığını duyurdu.

AHEF: “Onlarca Aile Hekimi arkadaşımız Covid-19 tanısı almış durumda”

AHEF: “Onlarca Aile Hekimi arkadaşımız Covid-19 tanısı almış durumda”

Tarım Bakanlığına doktor Bakan

AK Parti Şanlıurfa milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine geldi. Eski Bakan Faruk Çelik ise yeni kabinede yer almadı. Doktor olan, çeşitli hastanelerde başhekimlik görevlerinde bulunan Fakıbaba, iki dönem de Şanlıurfa Belediye Başkanlığı yaptı. Bakan olduğu bilgisini alan Fakıbaba’nın ilk yorumu; “Önemli olan Bakanlığın hakkını vermek” oldu.
- Advertisement -

Latest News

Ormanları arsa ofisine dönüştüren yönetmelik yürürlükten kaldırılmalı!

Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği, ormanlık alanları orman vasfından çıkaran 7 Ocak 2021 tarihli yönetmeliğin yürürlükten kaldırılması çağrısında bulundu. Dernekten yapılan açıklamada, “Bu yönetmelikle ormanlar; deyim yerindeyse Çevre ve Şehircilik Bakanlığının arsa ofisine dönüşmektedir.” ifadelerine yer verildi.
- Advertisement -