16.9 C
Ankara
Pazartesi, Eylül 25, 2023

Çukurova Üniversitesi

Adana’nın tarımsal işsizlik sorununa ATAK çözüm

Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş. (ATAK), “Tarımsal Mikro-Girişimcilik Projesi”ni hayata geçiriyor. Bu amaçla Çukurova Üniversitesi ile bir protokol imzalandı.

Endemik türler koruma altında

Tekfen Holding ve TEMA Vakfı Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit'in kurucusu olduğu Ali Nihat Gökyiğit (ANG) Vakfı'nın desteğiyle, Adana'daki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde Türkiye'nin en zengin endemik (yöresel, ülkeye özgü) bitki türlerinin yer aldığı Botanik Bahçesi açıldı.

Çukurova’da Biyoteknoloji Günleri

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen ‘4. Çukurova Biyoteknoloji Günleri’ 15 Mart Salı günü başladı.

Balcı: “Ekmek üzerinden gündem oluşturulmasın”

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Çukurova Üniversitesi'nde bir yüksek lisans öğrencisinin ödevine konu olan ekmekteki ‘OTA’ diye bilinen zehirli madde bulunduğu belirtilen araştırmayı, bilimsel verilerden uzak olarak niteledi.

Çocuklarda görülen büyüme geriliğinin en önemli nedeni yetersiz beslenme

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Bilgin Yüksel, çocuklarda görülen büyüme geriliğinin en önemli nedeninin yetersiz beslenme olduğunu söyledi. Çocukların büyüme hızının düzenli bir şekilde takip edilmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Bilgin...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img