17.9 C
Ankara
Pazartesi, Haziran 5, 2023

300 koyun projesi

Devlet, manavlık yapmalı mı?

Yöneticilerimiz kabul etmese de sorunlarla ilgili tespitleri doğru değil, dolayısıyla çözüm uygulamaları da çare olmuyor. Bu gerçeğin, bunca tecrübeye rağmen anlaşılamamış olması anlaşılabilir gibi değil.

TİGEM’den açıklama: 300 Koyun projesinde kayırmacılık yok!

300 Koyun Projesi ile ilgili Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan “Böyle yüzsüzlük görülmedi: Yardımların tümü AKP'lilere!” haberi üzerine, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), açıklama yaptı: İddialar asılsız, haber maksatlı…  

Fakıbaba: “Amacımız, hayvan popülasyonumuzu artırmak, et ithalatını önlemek.”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 500 bin anaç koyun ve 250 bin düve projeleriyle temel amaçlarının, hayvan popülasyonunu artırmak ve et ithalatını önlemek olduğunu belirtti.

Teşhisiniz yanlış Sayın Bakan

Evet, doğrudur; teşhis konulmadan tedavi yapılamaz. Ancak... "Teşhisi yanlış koyarsanız, tedavi de yanlış olur. Sonuçta hasta ölür." Zaten can çekişiyor.

Fakıbaba: “Hayvancılığın, tarımın önünün açık olduğunu görüyorum, teşhisler konulmuştur”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kendi gıdasını üretemeyen ülkelerin hiç bir zaman tam bağımsız olamayacağına dikkati çekerek "300 koyun projesi, Türkiye'nin projesidir. Hayvancılığın, tarımın önünün açık olduğunu görüyorum, teşhisler konulmuştur, konulmaya da devam edecektir." dedi.

300 Koyun Projesi ve Nasrettin Hoca

Geçen hafta da yazdığım gibi, tarım ve hayvancılık konusundaki fikir ve uygulamalara yetişemez olduk. Makalenin daha ikinci cümlesinde şöyle demiştim: "Bu kadar çok projenin hepsini birden uygulamak, en azından doğru dürüst uygulamak hem maddi hem de idari bakımdan mümkün görünmese de önümüzdeki aylarda yapılacak proje açıklamaları beni şaşırtmayacak." "Projeye doyduk, nasıl olsa birkaç aydan önce yeni bir proje açıklanmaz." diye düşünerek şaşırmayacağımı söylemiştim ama yetkili sorumlularımız beni yine şaşırtmayı başardılar.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img