Lösemi tedavisi devam eden veya iyileşmiş çocukların tamamen ücretsiz eğitim aldıkları LÖSEV Koleji, 2018-2019 eğitim- öğretim yılına coşkuyla başladı.

Tedavisi devam eden lösemili çocukların, hastalık sürecinde eğitimlerini aksatmamaları için 2008 yılında, bağışlarla kurulan LÖSEV Koleji yeni eğitim-öğretim dönemine başladı.

LÖSEV bünyesinde tamamen ücretsiz hizmet veren okulda eğitimin yanı sıra ders materyallerinden okul kıyafetlerine dek her türlü imkân lösemili çocuklara ücretsiz sunuluyor.

2018-2019 Eğitim Yılı LÖSEV Koleji açılış konuşmasında, bu dönemde okulun sanat ve spor faaliyetlerinin artacağını ve Kardeş Okul projesi kapsamında diğer okullarla daha çok iletişimde olacaklarını belirten Okul Müdürü İsmet Kasapgil, bu yıl okulda 180 öğrencinin eğitime başlayacağını söyledi.

LÖSEV’in kurucusu Pediatrik&Hematolog- Onkolog Üstün Ezer: “Bu yıl çok daha nitelikli, bu ülkeyi sahiplenen, bu ülkenin bayrağını çok daha yukarılara çıkaran bir okul olmalıyız. Farklı faaliyetlerle etkinliklerle sizleri geleceğe iyi hazırlayacağız. Sizler de umarım başarılı olur, Atatürk’ün ve LÖSEV’in çizgisinde yürürsünüz.” diyerek öğrencilere seslendi.

Çocuklar ve ailelerinin katıldığı, duygu ve coşku dolu anların yaşandığı açılış töreninden sonra çocuklar ilk ders zili ile sınıflarına koştular…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın