Su ürünleri yetiştiricilerine destekleme ödemesi yarın başlıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, su ürünleri yetiştiricilerine 52 milyon liralık destekleme ödemelerine yarın başlanacağını açıkladı.

Su ürünleri ihracatında hava kargonun payı yüzde 10’a ulaştı

Türkiye'nin su ürünleri ihracatında hava kargonun payı her geçen yıl artarak 2017 yılı sonunda toplam ihracatta yüzde 10 paya ulaştı.

Türkiye’nin Akdeniz’de Orkinos avlanma kotası yüzde 40 arttı

Fas’ta yapılan ve Akdeniz’de Orkinos avlanma kotasının artırılacağı ICCAT toplantısında Türk balıkçılarının 2018 yılı için avlanma kotası yüzde 40 artırılarak bin 414 tona çıkarıldı.

İhracat rekoru kıran Türk kültür balıkçılığı, hedef büyütüyor

Türk kültür balıkları, ABD pazarına kargo uçaklarıyla gönderiliyor... Japonlar Karadeniz Somonu'nun tadına bayılıyor. Türkiye'de üretilen Çipura ve Levrek Avrupa mutfaklarının baş tacı... Yıllık üretim 253 bin tonu geçti, ihracat 1 milyar dolara dayandı. Türk kültür balıkçılığındaki gelişmeleri SUYMERBİR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan Bozan anlattı.

WWF’den mavi yüzgeçli orkinos uyarısı!

100’den fazla ülkede 5 milyondan fazla destekçisi ile dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan WWF, mavi yüzgeçli orkinoslar için artırılması düşünülen avlanma kotasının, geri dönülemez sonuçlar doğuracağı konusunda uyarılarda bulundu.

Avcılıktan çıkan balıkçı gemilerine metre başına 10-45 bin lira arasında destek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, avcılıktan çıkan balıkçılara verilecek destekleme ödemeleri için müracaatların bugün alınmaya başlandığını bildirdi

10 metreden küçük balıkçı teknesi sahipleri de destekleme kapsamında

Geleneksel balıkçılık yöntemleri ile avcılık yapan küçük ölçekli balıkçılar da destekleme kapsamına alındı.

Uzakdoğu pazarına ihracat artıyor

Türkiye’nin 2016 yılında Hong Kong’a 6 milyon 398 bin dolarlık su ürünleri ihraç ettiğini bildiren Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, “2016 yılındaki ihracat rakamımızı 2017 yılının Ocak – Ağustos döneminde yüzde 20 arttırmış durumdayız” dedi.