Şeker Dairesi Başkanlığına Hamit Aygül atandı

KHK ile kapatılan Şeker Kurumu yerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde ihdas edilen Şeker Dairesi Başkanlığı faaliyete geçti. Şeker Dairesi Başkanlığına Hamit Aygül atanırken, Aygül, 28 Mayıs 2018 tarihi itibariyle görevine başladı.

Olağanüstü hal kapsamında hazırlanan 696 sayılı KHK ile 24 Aralık 2017 tarihinde kapatılan Şeker Kurumu’nun görev ve yetkileri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına devredilmişti. Ardından 28 Nisan 2018 tarih ve 30405 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7139 sayılı Kanun ile 4634 sayılı Şeker Kanununda Bakanlığa verilen görevleri yerine getirmek maksadıyla Bakanlık bünyesinde Şeker Dairesi Başkanlığı kuruldu.

Yeni kurulan Başkanlığın internet sitesinden yapılan duyuruda; “Mülga Şeker Kurumunda görev yapan personelin de görevlendirilmesiyle birlikte, 4634 Sayılı Şeker Kanunda Bakanlığımıza verilen görev ve sorumluluklar Şeker Dairesi Başkanlığınca yürütülmeye başlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Duyuruda, Şeker Dairesi Başkanlığına Ziraat Yüksek Mühendisi Hamit Aygül’ün; Şeker Dairesi Başkanlığında oluşturulan Şeker Üretim ve Planlama Daire Başkanlığına Nuh Kaygısız’ın, Şeker İzleme, Denetim ve Koordinasyon Daire Başkanlığına ise Dr. Mehmet Hasdemir’in atandığı bildirildi.

27 Şubat 2017 tarihinden bu yana Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünde Gıda Tarım ve Hayvancılık Uzmanı olarak çalışan Hamit Aygül’ün, 28 Mayıs 2018 tarihi itibariyle görevine başladığı bilgisi de yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz