Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği (PLAT), “Denemeden Olmaz” sosyal sorumluluk projesi ile fen laboratuvarı olmayan 12 okula tam teçhizatlı laboratuvar kazandırdı. Dermek, 2019 yılında 10 yeni laboratuvar daha açmayı hedefliyor.

PLAT Derneği, 12. fen laboratuvarını Sakarya’nın Arifiye İlçesi’nde bulunan Açmalar Ortaokulu’nda kurdu. Laboratuvarın açılışı ise ünlü sanatçı Haluk Levent’in katılımıyla yapıldı. Van’da öğretmenlik yaptığı yıllarda sürekli elektrikleri kesilen okulu için tasarladığı rüzgâr tribünü ile yılın öğretmeni seçilen Mahmut Çakır’ın yeni görev yeri olan Açmalar Ortaokulu’nda bir fen laboratuvarı kurma hayali PLAT Derneği’nin desteği ile gerçeğe dönüştü.

PLAT Derneği’nin 2016 yılında başladığı “Denemeden Olmaz” projesi kapsamında Kocaeli, Trabzon, Şanlıurfa, Tunceli, Manisa, Aydın, Muğla, Sakarya illerinde bulunan toplam 12 okula fen laboratuvarı açıldı.

PLAT Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, üye firmalarının desteğiyle 2019 yılında 10 Fen Laboratuvarı daha kurarak çocukların eğitimlerine katkı sağlamayı sürdürmek olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz