12.7 C
Ankara
Cumartesi, Şubat 27, 2021

Sebze ve Meyve Viyolü ile ödül aldı

Okumalısınız!

İsviçreli Hero Group, Baby Gourmet’yi satın aldı

Türkiye’de Hero Baby markasının sahibi olan İsviçreli Hero Group, Kanadalı organik bebek maması ve atıştırmalık markası Baby Gourmet'yi satın aldığını duyurdu.

TÜRK-İŞ: Hayat pahalılığı enflasyon artışıyla dayanılmaz noktada…

TÜRK-İŞ’in Şubat 2021 Açlık ve Yoksulluk Sınırı araştırmasında; dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 2.718,89 TL olarak belirlendi. Araştırmada, gıda harcamasının genel fiyat artışının üzerinde olmasının “yaşanan enflasyonu” daha da katlanmaz duruma getirdiği vurgulandı.

TÜİK’ten akıllarda soru işareti bırakan kırmızı et istatistikleri duyurusu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılı Kırmızı Et Üretim İstatistikleri bültenini yayınlamayı ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu. TÜİK’ten yapılan açıklamada, istatistiklerin yayınlanacağı tarih de belirtilmedi.
Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Ankutsan, “Ambalaj Ay Yıldızları” yarışmasında ‘’Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza’’ ürünleri kategorisinde Sebze ve Meyve Viyolü ileYetkinlik Ödülü’ne layık görüldü.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen, 278 ambalajın 13 farklı kategoride değerlendirildiği “Ambalaj Ay Yıldızları” yarışmasında Ankutsan ‘’Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza’’ ürünleri kategorisinde Sebze ve Meyve Viyolü ile Yetkinlik Ödülü’ne layık görüldü.

Taze sebze ve meyve sektöründe yetiştirilen ürünler toplandıktan sonra çeşitli kutulara yerleştirilerek satışa sunulmak üzere sevk edilirken taşıma sırasında birbirine temas ederek çürüme, ezilme gibi zararlara neden olabiliyor. Ankutsan tarafından tasarlanan oluklu mukavva sebze meyve viyolü ile yuvarlak formlu ürünler birbirine temas etmeden ve zarar görmeden taşınabilmekte; böylece plastik türevlerinden daha sağlıklı bir sevk süreci sağlanıyor.

Dünya Ambalaj Örgütü ve Asya Ambalaj Federasyonu tarafından akredite edildiği için uluslararası arenada yetkinliğe ve geçerliliğe sahip ülkemizdeki tek ambalaj yarışması olan ‘Ambalaj Ay Yıldızları 2020’ yarışmasında üretim kalitesi, çevreye duyarlılık, tasarım ve özgünlük başta olmak üzere 11 kriteri yerine getirerek derece alan firmalara ödülleri daha sonra düzenlenecek bir törenle verilecek.

Son Haberler

İsviçreli Hero Group, Baby Gourmet’yi satın aldı

Türkiye’de Hero Baby markasının sahibi olan İsviçreli Hero Group, Kanadalı organik bebek maması ve atıştırmalık markası Baby Gourmet'yi satın aldığını duyurdu.