12.7 C
Ankara
Cumartesi, Şubat 27, 2021

Pürsu’ya ambalaj tasarımı ödülü

Okumalısınız!

İsviçreli Hero Group, Baby Gourmet’yi satın aldı

Türkiye’de Hero Baby markasının sahibi olan İsviçreli Hero Group, Kanadalı organik bebek maması ve atıştırmalık markası Baby Gourmet'yi satın aldığını duyurdu.

TÜRK-İŞ: Hayat pahalılığı enflasyon artışıyla dayanılmaz noktada…

TÜRK-İŞ’in Şubat 2021 Açlık ve Yoksulluk Sınırı araştırmasında; dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 2.718,89 TL olarak belirlendi. Araştırmada, gıda harcamasının genel fiyat artışının üzerinde olmasının “yaşanan enflasyonu” daha da katlanmaz duruma getirdiği vurgulandı.

TÜİK’ten akıllarda soru işareti bırakan kırmızı et istatistikleri duyurusu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılı Kırmızı Et Üretim İstatistikleri bültenini yayınlamayı ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu. TÜİK’ten yapılan açıklamada, istatistiklerin yayınlanacağı tarih de belirtilmedi.
Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Koç Topluluğu markalarından Pürsu, Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen ‘’Worldstar Global Packaging Awards’’tan ödülle döndü.

Pürsu, cam şişe ailesi ürün ambalajı tasarımlarıyla WPO (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından düzenlenen ‘’Worldstar Global Packaging Awards’’ da ‘’ Worldstar 2021 Ambalaj Ödülü’’ nün sahibi oldu.

Yarışmaya Türkiye’den sadece Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ’’Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2020’’ de ödül alan markalar başvuru yapabildi. Bu doğrultuda, yarışmada Türkiye’yi temsil eden Pürsu, yeni cam şişe ambalaj tasarımlarıyla içecek kategorisinde ‘’Worldstar 2021 Ambalaj Ödülü’’ nü almaya hak kazandı. 

Pürsu, bir süre önce şefler ve içecek tadım uzmanlarının oluşturduğu dünyaca ünlü, “The International Taste and Quality Institute” (iTQi) (Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü) kör tadım testlerinde de “Üstün Lezzet Ödülü” ne layık görülmüştü. 

Son Haberler

İsviçreli Hero Group, Baby Gourmet’yi satın aldı

Türkiye’de Hero Baby markasının sahibi olan İsviçreli Hero Group, Kanadalı organik bebek maması ve atıştırmalık markası Baby Gourmet'yi satın aldığını duyurdu.