Reneva kolajen

Tuz üreticisi Estuz, içecek sektörüne girdi. Şirket, Türkiye’nin ilk kolajen proteinli içeceğini üretti.

Estuz’un iki yıl süren ar-ge çalışmasının ardından #kendiniyenile mottosuyla piyasaya çıkan Reneva isimli içecek; eczaneler, marketler ve online olarak satışa sunuldu.

Estuz’dan yapılan açıklamada; Reneva Collagen Protein Drink Beauty ve Reneva Collagen Protein Drink Fit adıyla iki ticari şekli bulunan ürüne, daha Türkiye’de lansmanı yapılmadan ABD, İsrail ve KKTC’den talep geldiği belirtildi.

Açıklamada, Reneva’nın, cilt, saç, tırnak sağlığını ve kas gelişimini düzenlemek amacıyla kullanılan bileşenlerden oluştuğu, içerdiği kolajenin, vücutta 25 yaşından sonra azalmaya başlayan kolajen yapımını arttırdığı, yapılan klinik çalışmalarda kolajenin cilt, saç ve tırnak sağlığını önemli düzeyde arttırdığı ve kas gelişimini düzenlediğinin gözlendiği de ifade edildi.

Kolajen nedir?

Kolajen, hayvansal kaynaklı hammaddelerden elde edilen proteinlerden üretilir. Kolajen, vücudun en önemli yapı taşıdır ve doğal bir protein oluşturur. Kolajen, vücudumuzdaki toplam proteinin yaklaşık yüzde 30’unu temsil eder. Kolajen, cilt, tendonlar, bağlar, kıkırdak ve kemikler dahil tüm bağ dokularımızın bütünlüğünü, elastikiyetini ve rejenerasyonunu sağlayan temel yapısal proteindir.

Ortalama bir yetişkinin vücudu yüzde 60-70 sudan oluşur. Proteinler ise, yüzde 20 oranında ikinci en önemli bileşenlerdir. Bunlardan yüzde 30’u, bağ dokusunun en önemli yapı taşı olan kolajenlerdir. Kolajen bu nedenle sağlıklı beslenme için vazgeçilmez bir maddedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın