23.3 C
Ankara
Cumartesi, Mayıs 8, 2021

Çelik: “Ramazan fırsatçıları ifşa edilip en ağır cezayı almalı…”

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Ramazan ayı münasebetiyle gıda fiyatlarını artıran fırsatçıların ifşa edilerek en ağır cezaların verilmesi gerektiğini söyleyen TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik, “Fırsatçılar hem üreticileri hem de tüketicileri mağdur ederek virüsten daha tehlikeli oluyor.” dedi.

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Ramazan ayı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. Ramazan ayı münasebetiyle gıda fiyatlarını artıran fırsatçıların ifşa edilerek en ağır cezaların verilmesini isteyen Çelik, açıklamasında şunları kaydetti:

“Her Ramazan ayı öncesi ve devam eden sürecinde et fiyatlarından tutun da birçok gıdaların fiyatlarının yükseldiğini daha doğrusu yükseltildiğini görüyoruz. Fırsatçılar hem üreticileri hem de tüketicileri mağdur ederek virüsten daha tehlikeli oluyor. Normal ve sağlıklı günlerimizde yaşadığımız ramazan aylarında fiyatların artırıldığını görmekteyken bugün bir de pandemi bahane edilerek ya da Amerikan Dolarının arttığı gerekçesiyle raflardaki gıda fiyatlarının daha da artırıldığını görüyoruz. Bu fiyatları acımasızca yükselten fırsatçılar maalesef tüketicilerin durumuna bakmadan kendi menfaatleri uğruna daha çok kazanç sağlamak uğruna bu vicdansızlığı yapabiliyorlar. Öncelikle bu konuda denetim mekanizmalarının çok etkin bir şekilde devreye sokulması gerekmektedir. Bu çerçevede Ramazan ayıyla birlikte Tarım ve Orman Bakanlığımızın gıda denetimlerini artıracağını ve özellikle bu dönemde tüketimi yoğunlaşan ekmek, unlu mamuller, tatlı ile et ve süt ürünlerine yönelik işletmeleri yakın takibe alacağına olan inancımız tamdır.”

Son Haberler

İBB çölyak, PKU ve otizm hastalarını bayramda unutmadı

İBB çölyak, PKU ve otizm hastalarını bayramda unutmadı