Tarım ve Orman Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi tatlı ve şekerleme imalatı yapan iş yerlerinde denetim gerçekleştirdi. 

Denetimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Ankara Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz, Ramazan ayı boyunca kentte toplam 6 bin 500 işletmeyi denetlediklerini, 500 işletmede olumsuzluk tespit ettiklerini bildirdi. Korkmaz, işletmelere bu olumsuzlukların giderilmesi için süre verildiğini belirterek, “Bu işletmelerden bir kısmı gerekli düzeltmeleri yaptı. Tüm uyarılara rağmen düzeltmeleri yapmayan, gıda mevzuatına uygun hareket etmeyen, hijyen koşullarına uymayan 80’den fazla iş yerine de idari para cezaları uygulandı.” dedi.

Ankara’da 250’nin üzerinde gıda denetimi personeliyle tek tek imalat noktalarında denetimler gerçekleştirdiklerini anlatan Korkmaz, bayram öncesinde piyasaya fırsatçıların çıktığını, bu nedenle işletme kayıt belgesi bulunan işletmelerden ürün alınmasının önem taşıdığını dile getirdi.

Tüketicilerin, ürünlerde şüpheli herhangi bir durum halinde Tarım ve Orman Bakanlığının 174 numaralı “Alo Gıda Hattı”nı arayarak bildirimde bulunabileceğine işaret eden Korkmaz, başvurular sonucu ilgili il ya da ilçe müdürlüğünün gereken denetimi ve yaptırımı uygulayacağını kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın