Godiva’da üst düzey atama

Post date:

Author:

Category:

Godiva’nın İngiltere, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye bölgesi başkanlığına Olivier de Mendez atandı.

Olivier de Mendez

Premium çikolata üreticisi Godiva’nın İngiltere, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye bölgesinin başkanı Olivier de Mendez oldu. Şirketten yapılan açıklamada, De Mendez’in, görevinde, yeni ürün ve kategori geliştirmeye ve dağıtım kanallarına ivme kazandırmaya odaklanacağı bildirildi.

Fransa’da doğup büyüyen de Mendez, EDHEC İşletme Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamladı ve çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyor. Olivier de Mendez, son olarak Afflelou Group’a bağlı Optical Discount şirketinin Fransa ve Uluslararası Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

50 dakika temizlik, 10 dakika mola

Yaşam alanlarının temizliği büyük önem taşıyor. Özellikle yaşadığımız bu pandemi sürecinde daha da değerli bir hal alıyor. Çamaşır, ütü, yemek ve ev temizliği gibi günlük yapılması gereken rutinlerle ilgili uzmanlar kişileri sakatlanmalara karşı uyarıyor.

Aşıda yeni uygulamaya aile hekimleri tepkili

Aşıda yeni uygulama, AHEF’in bilgisi ve görüşü dışında planlandığı için aile hekimleri tepkili. Aile hekimlerinin görüşünün, fikrinin alınmadığı, belirsizlikler içeren bu durumdan aile hekimleri rahatsız.

Üreticinin, tüccarın kurban kaygısı

Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen ve Antalya’daki hayvan varlığı, et üretimi ve ticareti, koronavirüsün Antalya hayvansal üretim ve toptan, perakende ticaretine etkileri, kurbanlık fiyatları ve kesim fiyatları, hayvan pazarları ve et kesim noktalarının konuşulduğu toplantıda, üretici de tüccar da kaygılarını dile getirdi. Bu yıl kurbanın sönük geçebileceği endişesi dile getirilen toplantıda, süpermarketlerin kurban satışına da tepki gösterildi.

Sıvı kaybına destek için sebze meyve tüketin

Özellikle yaz aylarında su kaybının fazla olması nedeniyle, su tüketiminin artırılması oldukça önemli. Sofra/Compass Group Türkiye Ülke Diyetisyeni Emel Terzioğlu Arslan, su dışında sıvı kaybına en çok destek sağlayan unsurun meyve-sebze olduğunu belirterek, günde 5 porsiyon meyve-sebze tüketilmesini öneriyor.

Tarımımız için büyük tehdit: Tarla satışları

Son 16 yılda yaklaşık 3,5 milyon hektar tarım arazisini (yaklaşık Konya ili kadar) tarım dışı amaçlara tahsis etmiş olan bir ülkede, bu virüs hengâmesinde kaybedeceğimiz tarım topraklar için endişelenmek, arsa ve tarla satışlarının tarımımız için büyük ve ciddi tehdit oluşturduğunu söylemek kehanet olmaz herhalde.

BENEO’dan 50 milyon Euro’luk yatırım

Fonksiyonel gıda bileşenleri üreticisi BENEO, pirinç nişastasına karşı artan müşteri talebini karşılamak üzere Wijgmaal tesisinin üretim kapasitesinde yüzde 50 artış yapacağını duyurdu. Şirket açıklamasında, 50 milyon Euro değerindeki bu yatırımın, Mart 2022'ye kadar kapasitenin artmasını sağlayacak olan iki aşamalı bir genişleme sürecini kapsadığı belirtildi.