12.9 C
Ankara
Salı, Mayıs 3, 2022

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu

Palandöken: “Fatura yine esnafa çıktı”

Açıklanan genelge ile kademeli normalleşme sürecinde faturanın yine esnaf ve zanaatkarlara çıkarıldığını söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yeni kademeli normalleşme sürecinde yine fatura 415 meslek dalında çalışmakta olan 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkarlar ile çalışanlarına çıkarıldı” dedi.

Palandöken: “Çifte fiyat uygulayan firmaları Rekabet Kurumuna şikayet ettik”

Palandöken: “Çifte fiyat uygulayan firmaları Rekabet Kurumuna şikayet ettik”

Büyük şirketlere var da esnafa yok mu?

Türkiye’nin dev şirketlerinin bankalarla oturup borç yapılandırması, esnafı da harekete geçirdi. Esnaf ve sanatkarların kamuya olan borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören kanun tasarısının bu hafta içinde TBMM Genel Kurulunda görüşüleceğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçları da mutlaka yapılandırılmalı. Bununla beraber uygulaması zorunlu olan sicil affı getirilmeli” dedi.

TESK’ten gıda israfı uyarısı: “Tüketeceğinizden fazla gıda ürünü almayın”

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gıda israfından her aşamada kaçınılması gerektiğini vurguladı.

“İsraf ettiğimiz gıda ile Suriye’nin tamamı doyar”

Türkiye'de her gün 6 milyon ekmek ile 10 milyon ton sebze-meyvenin çöpe gittiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'İsraf ettiğimiz gıda maddeleriyle Suriye'nin tamamı doyar. Türkiye'de 60 hastane 120 tane okul yapılır.” dedi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img