6.8 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

Palandöken: “Çifte fiyat uygulayan firmaları Rekabet Kurumuna şikayet ettik”

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

TESK Genel Başkanı Palandöken, “Fiyatların ve dolayısıyla enflasyonun yükselmesinin suçlusu esnafımız değil. Konfederasyon olarak fiyatları artıran enflasyonu körükleyen firmaları yakın izlemeye aldık. Çünkü perakende sektöründe kartelleşme fiyat istikrarını bozuyor” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşların Ramazan ayına rahat girmesi ve bu mübarek ayı huzur içerisinde geçirmesi için her türlü tedbiri alarak, fiyat istikrarının sağlanmasında kararlı olduklarını bildirdi.

Palandöken, haksız zam yapan firmaları yakın takibe aldıklarının altını çizerek, “Piyasada istikrarsız ve fahiş oranlarda ürünlere zam yapılmasıyla enflasyon yükselirken, bu yüksek fiyatların da sorumlusu esnafımızmış gibi algı yapılıyor” dedi. Palandöken, şöyle devam etti:

“Fiyat istikrarının sağlanmasında TESK olarak üzerimize düşen görevi harfiyen yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda yakın izlememizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Yakın izlemeye aldığımız haksız ve gereksiz olarak aynı ürünlere farklı fiyat uygulayan firmalarla ilgili olarak Rekabet Kurumu Başkanlığına ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunduk.  Piyasa dengelerini sağlamak, esnafın ve halkın mağduriyetinin önlenmesi kaçınılmaz oldu. Vatandaşın cebini zorlarken esnafımızın da yanlış algı ile üzerine yıkılan bu fahiş fiyatlara karşı gereken önlemler zaman kaybedilmeden alınmalıdır.” 

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı