0.3 C
Ankara
Pazar, Ocak 24, 2021

sağlık çalışanları

AHEF: Vaka sayıları hızla artıyor sağlık çalışanları koruma altına alınmalı

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu 2. Başkanı Dr. Yusuf Eryazğan “AHEF olarak işveren olan Sağlık Bakanlığı’nın koruyucu ekipman, düzenli test, esnek çalışma, kontrol testi gibi önlemleri alıp hukuki yükümlüklerini yerine getirmesini talep ediyoruz” dedi.

Sağlık çalışanları aileleriyle birlikte COVID-19 hastalığına yakalanıyor

Pandeminin başından beri üyelerinin COVID-19 enfeksiyon riskini izleyen Türk Toraks Derneği (TTD), yaptıkları araştırmada, sağlık çalışanlarının toplumdan 46 kat daha fazla bir oranda COVID-19 hastalığına yakalanmakta olduğunu belirlediklerini açıkladı. TTB ayrıca, COVID-19’un bir meslek hastalığı olduğunu ve tazmin edilmesi gerektiğini savundu.

TTB: Salgın kontrol altına alınamıyor, sağlıkçılar tükeniyor!

COVID-19 pandemisine ilişkin 5. ay değerlendirmesini açıklayan Türk Tabipleri Birliği (TTB), giderek daha çok sayıda sağlık çalışanının enfekte olduğuna, sağlık çalışanlarının tükenmekte olduğuna dikkat çekti.

TTB: Bakanlık, COVID-19 tanısı alan sağlık çalışanlarının sayısını paylaşmıyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB), COVID-19 tanısı alan sağlık çalışanlarının sayısı ve ilgili diğer verilerin, 2 ayı aşan bir süredir devam eden ısrarlarına rağmen Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılmadığını açıkladı.

Sağlık çalışanlarının 3’te 2’si COVID-19 nedeniyle depresyon riski altında!

Solunum Derneği TÜSAD'ın sağlık çalışanlarına yönelik COVID-19 Anketi, salgın ilişkili hastalıkla mücadele eden sağlık görevlilerinin psikolojik risk altında olduğunu gösterdi. Sağlık çalışanlarının yüzdesi 77.2'si COVID-19 nedeniyle kaygı ve korku hissi duyduğunu ifade etmektedir, yüzde 4'ü psikolojik destek aldığını belirtti.

Covid-19’un ‘iş kazası’ ve ‘meslek hastalığı’ sayılmamasına Aile Hekimlerinden tepki

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağlık hizmet sunucularına Covid-19 için ‘iş kazası’ olarak değil ‘hastalık’ olarak provizyon alınması gerektiğini belirten 2020/12 sayılı genelgesinin Yargıtay 21. Hukuk Dairesi kararına aykırı olduğunu açıkladı.

Kızılay sağlık çalışanlarının çocuklarını da unutmadı

Beykoz Kızılayı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Covid-19 salgını süresince en ön safta yer alan Sağlık Çalışanlarının çocuklarına oyuncak hediye etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı misafirhaneleri sağlık çalışanlarına tahsis edildi

Bakanlığa ait Türkiye genelinde ve 81 ilde bulunan 5 bin 450 oda kapasiteli 307 misafirhane, koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına tahsis edildi.

Garanti BBVA’dan sağlık çalışanlarına 10 milyon liralık fon

Garanti BBVA, Koronavirüs salgınına karşı verilen amansız mücadelede hastanelere destek olmak ve sağlık çalışanlarının acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere 10 milyon TL Fon ayırdığını duyurdu.

TTB: Sağlık çalışanlarının yüzde 70’inin çalıştığı sağlık kurumunda birden fazla COVID-19 hastası bulunuyor

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) COVID-19 Pandemisi ile mücadelede kritik önemde olan sağlık çalışanlarının COVID-19 virüsüne maruz kalımını ölçmek amacıyla hazırladığı risk değerlendirmesi anketinin ön raporu açıklandı. Yanıt veren sağlık çalışanlarının yüzde 70’inin çalıştığı sağlık kurumunda birden fazla COVID-19 hastası olduğu bulgusunu ortaya koyan anket, sağlık çalışanlarının kişisel koruyucu donanım konusunda hâlâ ciddi eksiklikler yaşadığını gösteriyor.
- Advertisement -

Latest News

Üç GDO ürünün ithalatına onay

Tarım ve Orman Bakanlığı, hayvan yemlerinde kullanılmak üzere genetiği değiştirilmiş (GDO) 2 soya ve 1 mısır çeşidinin ithalatına onay verdi.
- Advertisement -