21.2 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

okulda beslenme

Çocuklar için ev yapımı 8 atıştırmalık önerisi

Küçük yaşlarda çocuklara kazandırılan yeme alışkanlıkları onların bütün hayatlarını etkileyebiliyor. Ne yazık ki çocuklar, gerek okulda gerekse marketlerde sürekli işlenmiş ve şeker oranı yüksek besinlere maruz kalıyor. Evde hazırlanacak sağlıklı atıştırmalıklarla çocukları bu gıdalardan uzak tutmak mümkün olabiliyor.

Okul çocuklarının enerjisi: %100 Meyve Suyu

Meyve suyunun sağlıklı beslenmedeki yerinin önemini her fırsatta belirten uzmanlar, çocukların ve gençlerin gün içerisinde bir bardak %100 meyve suyu tüketerek daha zinde kalabileceklerini belirtiyor.

Okul başarısı için 5 sağlıklı beslenme önerisi

Çocukluk döneminde sağlıklı beslenme, okul sürecinde ve ders başarısında da büyük önem taşıyor.

Konsantrasyon ve zihinsel performans için çocuklara kahvaltı şart!

Ders zili yeni eğitim ve öğretim yılı için çalmak üzereyken uzmanlar aileleri, çocukların beslenme düzeni konusunda uyarıyor.

Okul kantinleri konusunda öğretmen ve velilere büyük görev düşüyor

Hepimiz çocuklarımızın en iyi şekilde beslenmesi konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Peki, okul ortamında çocuklarımızı kontrol edebiliyor muyuz? Okula gönderdiğimiz çocuklarımızın okulda yediği içtiği şeylerle ilgileniyor muyuz?

Çocuklar beslenmede anne ve babalarını taklit ediyor

Sabri Ülker Vakfı, ebeveynlerin çocuklarına düzenli beslenme alışkanlığı kazandırırken öncelikle kendilerinin yeterli ve dengeli beslenme düzenine dikkat etmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Çünkü çocuklar anne ve babalarını taklit ediyorlar ve çoğu alışkanlığı ailelerinden ediniyorlar.

Okulla birlikte beslenme de düzene girmeli!

Okulların açılmasıyla beraber çocukların beslenme alışkanlıklarının düzene girmesi, hem gelişimleri hem de öğrenme sürecine etkisi nedeniyle büyük önem taşıyor.

Okulda başarı için çocukların tüketmesi gereken besinler

Okulların açılmasıyla yeni bir öğretim dönemi de başlıyor. Çocuklar bu yeni dönemde daha başarılı olmak için bedensel ve zihinsel gelişimlerini destekleyen sağlıklı bir beslenme çantasına ihtiyaç duyuyor.

Okula giden çocuğunuza doğru beslenme alışkanlığı kazandırın!

Uzun bir tatil döneminin ardından okullar yeniden açılıyor. Çocukların gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi ve okul başarısını sağlamak için yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmasının büyük önem taşıdığı bu dönemde ailelere büyük iş düşüyor.

Okul başarısında dengeli beslenme faktörü

Çocukların sağlıklı ve düzenli beslenmelerinin büyüme ve gelişmelerinin yanı sıra okul başarıları için de gerekli olduğunu söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Seza Baykan okul çağındaki çocukların beslenme çantasında olması gerekenlerle ilgili bilgi verdi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img