0.3 C
Ankara
Pazar, Ocak 24, 2021

hayvancılık

Tarımsal sulama projelerine 8,5 milyar lira kaynak

Tarım sektörü yatırımlarında bu yıl en fazla ödenek 8,5 milyar lirayla sulama alanına tahsis edilirken bunu 2 milyar lirayla bitkisel üretim izledi.

Milli olana destek ve çiftçimiz nasıl zengin oldu (!)

Yıllardır, Türkiye'nin tarım alanındaki verilerinin yanlış olduğunu ve doğru veri olmadan da hiçbir sektörün başarıya ulaşamayacağını savunuyorum. Aynı zamanda hayvancılığımızın çok ciddi bir üreme verimliliği sıkıntısı içinde olduğunu defalarca yazıp söylüyorum.

IPARD-2 kapsamında 1 milyar 125 milyon liralık hibe paketi

Pakdemirli: “Bugün itibariyle IPARD-2 10. Başvuru çağrısı kapsamında; hayvansal üretim sektörü için 45 Milyon Avro, işleme-pazarlama sektörü için ise 80 Milyon Avro olmak üzere toplam 125 Milyon Avro, yani 1 Milyar 125 milyon liralık hibe paketini üreticimize, yetiştiricimize, yatırımcımıza sunuyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun.”

HEKTAŞ, Agriventis ve Arma İlaç’ı satın alıyor

HEKTAŞ, kuraklığa karşı toleranslı tohumlar geliştiren Avustralya kökenli Agriventis Technologies ve veteriner tıbbi ürün üretimi yapan Arma İlaç’ı satın alma kararı verdi. HEKTAŞ’tan Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada Arma İlaç’ın tamamının, Agreventis’in ise yüzde 51’inin satın alınacağı belirtildi. İki şirketin de pay devir fiyatları bağımsız değerleme kuruluşlarınca belirlenecek.

Tarımsal destekleme bütçemizin 2021 yılında artırılmaması, kasıtlı değil ise, çok yanlış bir tercihtir, akıl tutulmasıdır.

Tarımsal destekleme bütçemizin 2021 yılında artırılmaması, kasıtlı değil ise, çok yanlış bir tercihtir, akıl tutulmasıdır.

Pakdemirli: “Bu yıl tarım, yüzde 5,3 büyüdü”

Tarım sektörünün pandemiye rağmen, tüm çeyreklerde büyüme gösterdiğini söyleyen Bakan Pakdemirli, “İlk 3 çeyrek ortalamasında Türkiye %0,5 büyüme gösterirken, tarım %5,3 büyüyerek ekonomimize önemli katkı sağladı. İnşallah bu yılı tarımda, önemli bir büyüme ile kapatacağız.” dedi.

Buzağı destek başvuru ödemeleri e-devlet üzerinden yapılabilecek

Buzağı destek başvuru ödemeleri e-devlet üzerinden yapılabilecek

TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Özkan: “2021’de daha önemli destekler sağlayacağız”

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik’i ziyaret etti. Özkan, “Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliğimiz, hükümetimizin aldığı kararların ete kemiğe bürünmesine katkı sağlıyor.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2021 yılı bütçesi 51,5 milyar lira

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının 2021 bütçesi ile ilgili konuşan Bakan Pakdemirli, Bakanlığının 9 program, 16 alt program ve 41 faaliyetten oluşan 2021 bütçesinin bir önceki yıla göre %27,8 artışla 51,5 milyar lira olduğunu kaydetti.

Tarım ÜFE yıllık %20,76 arttı

Kasım ayında tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) aylık %3,52, yıllık %20,76 arttı.
- Advertisement -

Latest News

Ormanları arsa ofisine dönüştüren yönetmelik yürürlükten kaldırılmalı!

Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği, ormanlık alanları orman vasfından çıkaran 7 Ocak 2021 tarihli yönetmeliğin yürürlükten kaldırılması çağrısında bulundu. Dernekten yapılan açıklamada, “Bu yönetmelikle ormanlar; deyim yerindeyse Çevre ve Şehircilik Bakanlığının arsa ofisine dönüşmektedir.” ifadelerine yer verildi.
- Advertisement -