11.2 C
Ankara
Cuma, Şubat 23, 2024

hayvancılık

Firmaların almadığı 30 ton sütü belediye aldı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bayram nedeniyle firmalar tarafından alınmayan ve üreticinin elinde kalan 30 ton sütü satın alarak, peynir yaptırdı.

İşletme tescil belgesi de dijital ortamdan alınabilecek

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, gerçek ve tüzel kişilerin İl/İlçe Müdürlüklerine şahsen başvuru yapmasına gerek olmadan doğrulanabilir hayvan pasaportundan sonra işletme tescil belgesini de dijital ortamdan alabileceklerini duyurdu.

Pakdemirli’den destek ödemesi açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri kapsamında yaklaşık 1,5 milyar liralık desteğin, bugün saat 18.00 itibariyle üreticilerin hesaplarına aktarılmaya başlanacağını söyledi.

Çelik: “Buzağıların koronavirüse yakalanarak pozitif çıktıkları haberleri asılsız”

Çelik: “Buzağıların koronavirüse yakalanarak pozitif çıktıkları haberleri asılsız”

Ulusal Tarım Çalıştayı Sonuç Bildirgesi yayınlandı

17-25 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşen Ulusal Tarım Çalıştayı’nın Sonuç Bildirgesi’nde sektöre ilişkin önemli tespitlere yer verildi.

Bakanlık, Şırnak’ta bitkisel üretimle ilgili 7 yeni projeyi başlatıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Şırnak'ta bu yıl toplam 5 milyon lira kaynak ile bitkisel üretim ve mera ıslahında 7 yeni proje başlatacaklarını açıkladı.

Gürer: “2020 yılına ait desteklemeler halen ödenmedi”

2020 yılına ait desteklerin bir ay önce verileceği açıklanmasına rağmen henüz verilmediğini ifade eden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Geçen yılın buğday, ayçiçeği, gübre, mazot destekleri çiftçiye bir an önce ödenmelidir. Destekler zamanında verilmelidir. İktidarın, tarım kesiminin sorunlarına karşı vurdumduymaz yaklaşımı kabul edilemez” dedi.

Besici para kazanamıyor, vatandaş pahalı et tüketiyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Besici para kazanamadığı için hayvancılığı bırakıyor, vatandaş pahalı et tüketmek zorunda kalıyor. Aracılar ise kazançlarından taviz vermiyor” dedi.

Bakan Pakdemirli: “Büyükbaş hayvan varlığımız Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamı”

“Etçi ve Kombine Irkların Suni Tohumlama Uygulamalarıyla Yaygınlaştırılması Projesi” lansmanına katılan Bakan Pakdemirli; “Suni tohumlama projesiyle ülke ekonomisine 8,4 milyar lira katkı sağlayacağız.” dedi.

İYİ Parti’den Tarım Bakanlığının üretici birliklerine müdahale kararına tepki

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığının üretici birliklerine yapacakları tüm proje ve sözleşmelerde Bakanlıktan görüş almaları zorunluluğu getirmesine sert tepki göstererek, ilgili talimatın geri çekilmesi istendi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img