15.5 C
Ankara
Cumartesi, Eylül 23, 2023

gen kaynakları

Kıymetini bilmediğimiz hazinelerimiz: Devlet Üretme Çiftlikleri

Bana göre Devlet Üretme Çiftlikleri verimli kullanılmıyor çünkü ülkemize uygun tarla bitkileri, meyveler ve sebzeler ile birçok cins hayvan üzerinde çok uzun yıllardır çalışmalar yapılmasına rağmen tohum ve damızlıktaki net ithalatçı durumumuz devam ediyor.

“Atadan Toruna Tohum Seferberliği”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İstanbul'da yaptığı basın toplantısı ile gelecek nesillerin sağlıklı gıdaya erişimi için başlatılan "Atadan Toruna Tohum Seferberliği"ni duyurdu.

Tarım Şûrası üzerine düşünceler

3. Tarım Şûrası, 18-21 Kasım 2019 tarihlerinde yapıldı. Açık söylemek gerekirse, 15 yıl beklendikten sonra, gıda enflasyonunun vatandaşı fazlasıyla bunalttığı bir dönemde yapılmasını, "Mecbur kalındı." olarak değerlendirdim.

Tüm gıdaların mikroorganizmaları muhafaza edilecek

"Ulusal Gıda Starter Kültür Gen Bankası"nın açılışında konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Türkiye genelindeki tüm gıdaların mikroorganizmalarını muhafaza edeceğiz. Geleceğe güvenle bakabilmemiz, sofralarımıza güvenle oturabilmemiz açısından gen bankası önemli.” dedi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img