19 C
Ankara
Cumartesi, Haziran 15, 2024

Ekrem İmamoğlu

İBB çölyak, PKU ve otizm hastalarını bayramda unutmadı

İBB çölyak, PKU ve otizm hastalarını bayramda unutmadı

İmamoğlu: “Önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşması ve bu bizim en önemli politikalarımızdan birisi.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Avrupa’nın en büyük şehri olan İstanbul’da gıda israfının, pek çok ülkedeki açlık sınırı rakamlarına denk durumda olduğunu ifade etti. Üretim ile tüketim zinciri arasındaki tüm kayıpları engellemenin önemini vurgulayan İmamoğlu; “İBB olarak önceliğimiz; tüm vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşması ve bu bizim en önemli politikalarımızdan birisi. Aynı zamanda insanlarımızdaki tüketim alışkanlıklarındaki hataların düzeltilmesi de İBB’nin politikalarından birisi olacak.” şeklinde konuştu.

Sargın: “Odağımız 100. yılımıza güçlü bir ekonomi ile girmek olmalı”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminin gerçekleşmesi ile Türkiye’de yerel seçim sürecinin son adımının da tamamlandığını belirten YASED Başkanı Ayşem Sargın, “Bugünden itibaren odağımız ülkemizin 100’üncü yılına güçlü bir ekonomi ile girmek olmalı.” şeklinde konuştu.

Türk halkı demokrasiye sahip çıktı

Türkiye'nin en büyük metropolü İstanbul'da yenilenen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ile ilgili görüşlerini paylaşan Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Türk halkının demokrasiye sahip çıktığını, seçimin kazananın Türk demokrasisi olduğunu kaydetti.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img