16.9 C
Ankara
Pazartesi, Eylül 25, 2023

diyanet işleri başkanlığı

Karar iptal edilmeli, ‘Heybeliada Sanatoryumu Sağlık Kompleksi’ kurulmalı!

Solunum Derneği TÜSAD Başkanı Prof. Dr. Ülkü Yılmaz ve Heybeliada Sanatoryumu’nun Eski Başhekimi birlikte bir açıklama yaparak, Diyanet’e devredilme kararının iptal edilmesini istedi.

Alkolsüz içeceklerde alkol mü var?

Alkolsüz içeceklerin alkol içerip içermedikleri, dini açıdan haram olup olmadıkları yıllardır tartışılıyor. Bu doğru mu? Alkolsüz içecekler gerçekten alkol içeriyor mu?

“Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can!”

Siz de Kurban Bayramı’nda LÖSEV’e vekâlet vererek kurbanlarınızı dini usullerle kestirirken, bu bağışlarınızla hasta çocuklarımızın hayatını kurtarabilirsiniz… Nasıl mı?

Kasaplık 100 bin hayvan limanlarda

Her yıl artan besi hayvanı ithalatı ile hayvancılığı geliştirmenin mümkün olmadığını ifade eden Bakan Çelik, "Geçiş sürecindeyiz. Bu geçiş döneminde aynı zamanda damızlık çiftliklerindeki ihtiyacı da karşılamak amacıyla ister istemez hayvan ithalatı söz konusu. Bu noktada vatandaşlarımızın bayram sonrası için de hiçbir endişesi olmasın. Çünkü şu anda yalnız kasaplık kesim için 100 bin hayvan ya limanlara ulaşmış, ya yolda ya da bağlantısı yapılmış durumda.” açıklamasında bulundu.

Kurban pazarlarına küpesiz ve belgesiz hayvan girişi yasak!

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2016 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, küpelenmemiş ve kayıt altına alınmamış hayvanların kurban satış yerlerine girişlerine müsaade edilmeyecek. Ancak kurban kesecek vatandaşların da küpe, kayıt ve sağlık raporu gibi hususları dikkate alması ve satın alacakları kurbanlarda bu belgeleri araması gerekiyor.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img