24 C
Ankara
Çarşamba, Temmuz 17, 2024

çocuk beslenmesi

“Aşırı şeker tüketimi çocukların tat duyusunu etkiliyor!”

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür Güncan, çocuklarda aşırı şeker tüketimi ve zararlarını anlattı.

Çocuğunuz bahar mevsimi hastalıklarına hazır mı?

Dr. Öğr. Üyesi Sibel Kalçın, bahar aylarında çocuklarda sık görülen hastalıklar hakkında bilgiler vererek, ebeveynlere uyarılarda bulundu.

Çocuklar pandemi sürecinde şişmanladı

Hareketsizlik ve sağlıksız beslenme nedeniyle çocuklar pandemi sürecinde giderek şişmanladı.

İştahsız çocuklara yemeyi sevdirecek 10 öneri

Çocukluk döneminde sıkça rastlanan iştahsızlık, beslenme reddi pek çok ailenin ortak sorunu. Çocuğunuzdaki iştahsızlığın nedenlerini tespit edip doğru yöntemleri uygulayarak bu problemden kurtulmak mümkün.

Pandemide hareketsiz kalan çocukların kilo almasını engelleyecek öneriler

Online dersler nedeniyle ekrana bağımlı kalma sürelerinin artması, hareketsizliğe ek olarak artan yemek miktarları ve yemek yeme sıklığı gibi birçok etken, çocukların bir kısmında kilo artışı ile sonuçlanıyor.

Prof. Dr. Selim Kurtoğlu: “Endokrin bozucular erken ergenlik nedeni”

Bazı endokrin bozucuların, östrojen hormonu gibi etki gösterdiği için erken ergenliğe yol açtığını söyleyen Prof. Dr. Selim Kurtoğlu; içerisinde soya lesitini adı verilen katkı maddesinin bulunduğu çikolataların bunların başında geldiğini, yine içeriğinde soyalı katkı maddesi bulunan bisküvi, sucuk, salam, sosis, mayonez, ketçap, cips gibi endüstriyel ürünlerin aşırı tüketiminin erken ergenliğe neden olduğunun belirtildiğini kaydetti.

Çocuk beslenmesinde propolis ve arı sütü çok önemli

Uzmanlar, arıların yavru arıları beslemek için kendi vücutlarından salgıladığı değerli bir ürün olan arı sütü ve doğada en güçlü antioksidan olarak bilinen propolisin, çocuk sağlığı ve beslenmesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor.

Devam sütü önemli!

Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Vildan Ertekin, büyümekte olan çocukların vitamin ve mineral ihtiyaçlarının arttığını, bu nedenle beslenmelerinin zenginleştirilmiş devam sütleriyle desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Çocuklarda yemek alışkanlığı önerileri

Çocuk-Ergen Terapisti Muazzez Yaşbala, çocuklarda yemek alışkanlığı konusunda ebeveynlere yol gösteren bilgiler verdi. Yemek yemenin her yaşta yaşamsal bir ihtiyaç olduğunu ifade ederek, yemenin duygusal süreçlerle de yakından ilgili olduğunu vurgulayan Yaşbala, “Yemek yeme bebek için anne ile temas kurma, sıcaklık, yakınlık ve bağ kurmada çok önemlidir.” ifadelerini kullandı.

BEE’O Propolis’ten bir inovasyon örneği

BEE’O Propolis’in, eczanelerde satışa sunduğu yenilikçi ürünü BEE’O UP Propolisli Şurup, propolis, portakal suyu ve ham baldan oluşan formülüyle çocukların favori lezzeti olmaya aday.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img