0.3 C
Ankara
Pazar, Ocak 24, 2021

çocuk beslenmesi

Çocuk beslenmesinde propolis ve arı sütü çok önemli

Uzmanlar, arıların yavru arıları beslemek için kendi vücutlarından salgıladığı değerli bir ürün olan arı sütü ve doğada en güçlü antioksidan olarak bilinen propolisin, çocuk sağlığı ve beslenmesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor.

Devam sütü önemli!

Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Vildan Ertekin, büyümekte olan çocukların vitamin ve mineral ihtiyaçlarının arttığını, bu nedenle beslenmelerinin zenginleştirilmiş devam sütleriyle desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Çocuklarda yemek alışkanlığı önerileri

Çocuk-Ergen Terapisti Muazzez Yaşbala, çocuklarda yemek alışkanlığı konusunda ebeveynlere yol gösteren bilgiler verdi. Yemek yemenin her yaşta yaşamsal bir ihtiyaç olduğunu ifade ederek, yemenin duygusal süreçlerle de yakından ilgili olduğunu vurgulayan Yaşbala, “Yemek yeme bebek için anne ile temas kurma, sıcaklık, yakınlık ve bağ kurmada çok önemlidir.” ifadelerini kullandı.

BEE’O Propolis’ten bir inovasyon örneği

BEE’O Propolis’in, eczanelerde satışa sunduğu yenilikçi ürünü BEE’O UP Propolisli Şurup, propolis, portakal suyu ve ham baldan oluşan formülüyle çocukların favori lezzeti olmaya aday.

Çocuğunuza gelişigüzel vitamin vermeyin!

Aylardır hem dünyayı hem de ülkemizi etkisine alan ve giderek daha da derinleşen Covid-19 tehdidine, sonbaharla birlikte gribal enfeksiyon riskinin de eklenmesi anne babaları fazlasıyla endişelendiriyor. Hal böyle olunca, çocuklarının bağışıklığını artırmaya yönelik gerek arkadaş önerileri gerekse internetten araştırarak vitamin destekleri, takviye ürünler alabiliyorlar! Ancak dikkat!

Demir eksikliğine karşı 7 etkili öneri!

Ülkemizde yaklaşık her 10 çocuktan 4’ünde görülen demir eksikliği anemisi gittikçe yaygınlaşan önemli bir sorun. Vücutta oksijenin taşınmasından büyümeye yardımcı olmasına ve hastalıklardan korunmaya dek vazgeçilmez bir rolü olan demir besinlerle yeterince alınmadığında ve vücutta yetersiz kaldığında demir eksikliği anemisi gelişiyor.

Çocuklarda güçlü bağışıklık için üç altın kural: Beslenme, uyku ve hijyen

Koronavirüs salgını nedeniyle çocukların bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi daha da önem kazanıyor.

Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirmek için 7 ipucu

Bağışıklık sisteminin zayıf olması hastalıklara davetiye çıkarabiliyor. Özellikle okul çağındaki çocuklar sınıf ortamında zaman geçirdiği için enfeksiyon hastalıklarına çok daha kolay yakalanabiliyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin en önemli yolu ise doğru ve dengeli beslenmeden geçiyor.

Kahvaltı okul başarısını artırıyor

Çocukların sağlıklı gelişimlerinin devamı ve okul başarılarına olan etkisi nedeniyle kahvaltı öğünü büyük önem taşıyor.
- Advertisement -

Latest News

Ormanları arsa ofisine dönüştüren yönetmelik yürürlükten kaldırılmalı!

Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği, ormanlık alanları orman vasfından çıkaran 7 Ocak 2021 tarihli yönetmeliğin yürürlükten kaldırılması çağrısında bulundu. Dernekten yapılan açıklamada, “Bu yönetmelikle ormanlar; deyim yerindeyse Çevre ve Şehircilik Bakanlığının arsa ofisine dönüşmektedir.” ifadelerine yer verildi.
- Advertisement -